لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۹

فرمانده تفنگداران دریایی آمریکا: انتقال ماموریت های رزمی به نیروهای افغانستان چند سال طول خواهد کشید


فرمانده سپاه تکاوران دریایی آمریکا می گوید احتمالا چند سال طول خواهد کشید تا نیروهای افغان بتوانند مسئولیت های امنیتی را در ایالت های جنوبی کشور برعهده بگیرند.

ژنرال جیمز کان وی، روز سه شنبه گفت در حالی که «در سال ۲۰۱۱ برخی از واحدهای آمریکا در مناطقی در افغانستان احتمالا وظایف رزمی را به نیروهای افغان واگذار خواهند کرد، آنها احتمالا شامل تکاوران دریایی که با شورشیان در هلمند و قندهار می جنگند، نخواهند بود.

«کان وی»، که در واشنگتن با خبرنگاران سخن می گفت، تایید کرد که از حمایت آمریکاییان از جنگ در افغانستان کاسته می شود، اما یادآور شد که آخرین نفرات ۳۰ هزار سرباز اضافی فقط در ماه جاری وارد کشور شدند.

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، جولای سال آینده را زمان آغاز خروج سربازان آمریکا از افغانستان تعیین کرده است.

پیشتر در روز سه شنبه، ناتو می گوید نیروهای افغان و بین المللی به عنوان بخشی از تلاش ها جهت تامین امنیت برای انتخابات پارلمانی در ماه آینده، بیش از ۳۵ رزمنده طالبان را کشته و چندین نفر را دستگیر کرده اند.

ناتو روز سه شنبه گفت عملیات که روز شنبه آغاز شد، بر پاکسازی ایالت کابل و ریشه کن ساختن شورشیان متمرکز است. ناتو می گوید وسایل ساختن بمب، جلیقه های انتحاری، و آرپی جی کشف کرده است.

پیش از برگزاری انتخابات در ۱۸ سپتامبر، امنیت همچنان نگرانی عمده ای است. هفته پیش، مقامات افغان گفتند ۹۰۰ مرکز رای گیری باز نخواهند شد زیرا آنها در مناطقی که بسیار خطرناک تلقی می شوند قرار دارند.

روز سه شنبه ناتو گفت در حمله شورشیان یکی از اعضای آن در جنوب افغانستان کشته شد.

ناتو همچنین می گوید درباره این اتهام که در جریان حمله روز یکشنبه ناتو در ایالت بغلان ۸ غیر نظامی افغان جان سپردند و ۱۲ نفر زخمی شدند تحقیق می کند.

XS
SM
MD
LG