لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۹

رییس اداره بهداشت ایالت غندوز در افغانستان کشته شد


رییس اداره بهداشت ایالت غندوز در افغانستان کشته شد
رییس اداره بهداشت ایالت غندوز در افغانستان کشته شد

مقامات در افغانستان می گویند رییس اداره بهداشت عمومی در ایالات غندوز در انفجار بمب کشته شده است.

به گفته مقامات، روز سه شنبه بمبی که در کلینیک خصوصی دکتر عزیز الله صفاری کار گذاشته شده بود منفجر شد. در این حمله دست کم دو نفر نیز مجروح شدند.

پیشتر در روز دوشنبه ، یک زن بمب گذار انتحاری به یک کلانتری در ناحیه شیگال در ایالت کونار حمله کرد و ۱۸ نفر، از جمله سه افسر پلیس را مجروح کرد.

بمب گذاری های انتحاری یک تاکتیک عادی است که شبه نظامیان طالبان و القاعده اغلب به کار می برند، اما زنان به ندرت به آن دست می زنند.

در جنوب افغانستان، ناتو می گوید یکی از سربازان آن، روز سه شنبه در حمله شورشیان کشته شد. ناتو ملیت او را فاش نساخته است.

در ناحیه ای دیگر در هلمند، وزارت دفاع بریتانیا می گوید یک تفنگدار دریایی روز سه شنبه در جریان نبردی با شورشیان در ناحیه سنگین در جنوب ایالت کشته شد.

تفنگدار دریایی دیگری روز دوشنبه در انفجاری در همین منطقه کشته شد. با مرگ آنها شمار سربازان بریتانیایی که از سال ۲۰۰۱ در افغانستان کشته شده اند به ۳۰۲ تن افزایش یافت.

روز سه شنبه ناتو همچنین گفت نیروی های مشترک افغانستان و ناتو شامگاه دوشنبه در جریان عملیاتی در ایالت هلمند فردی را که طالبان به تازگی به عنوان مسئول مالی منصوب کرده بودند دستگیر کردند.

در این میان، ریچارد هالبروک، فرستاده مخصوص آمریکا به افغانستان و پاکستان، به دیدار از منطقه ادامه می هد. او روز دوشنبه با حامد کرزی، رییس جمهوری افغانستان، به گفت و گو نشست و از ایالت قندهار دیدن کرد.

XS
SM
MD
LG