لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۵

رییس جمهوری افغانستان به دیدار خود از آمریکا پایان می دهد


حامد کرزی، رییس جمهوری افغانستان، با دیداری از یک پایگاه نظامی آمریکا در ایالت کنتاکی به سفر چهار روزه به ایالات متحده پایان داده است.

کرزی روز جمعه به پایگاه فورت کمپبل در ایالات کنتاکی رفت و با سربازانی که برای اعزام به افغانستان آماده می شوند، ملاقات کرد.

آقای کرزی در این هفته بارها سپاس خود را از فداکاری های سربازان آمریکایی ابراز داشت. او از سربازان مجروح در مرکز پزشکی والتر رید، و گورهای سربازانی که در افغانستان کشته شده اند در گورستان آرلینگتون دیدن کرد.

آقای کرزی در واشنگتن، با چندین مقام از جمله باراک اوباما، رییس جمهوری و هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا ملاقات کرد.

او و کلینتون روز پنجشنبه در یک جلسه پرسش و پاسخ گفتند مذاکرات سه روزه مناسبات دو جانبه را که در ماه های اخیر متشنج شده بود بهبود بخشیده است.

کلینتون دیدار پرزیدنت کرزی را بسیار موفقیت آمیز نامید و طرح های دولت اوباما را برای آغاز انتقال مسئولیت های امنیتی از نیروهای متحد به سربازان افغان در ژوئیه آینده تکرار کرد. با این حال گفت تعهد آمریکا به افغانستان ادامه خواهد داشت.

حامد کرزی ابراز امیدواری کرد نیروهای افغان قادر شوند تا زمانی که دوره ریاست جمهوری او به پایان می رسد، مسئولیت های امنیتی را برای تمام کشور بر عهده بگیرند.

XS
SM
MD
LG