لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ ایران ۱۳:۰۳

یک قانونگذار افغان در تیراندازی پلیس کشته شد


آرشیو

پلیس ایالت بغلان، در شمال شرقی افغانستان، می گوید در تیراندازی متقابل بین افراد پلیس و محافظان سناتور محمد یونس، او کشته شد.

به گفته پلیس، این حادثه بامداد چهارشنبه و زمانی روی داد که اتومبیل حامل سناتور وارد منطقه ای از مرکز ایالت که یک روز پیش صحنه نبردی سنگینی بود، شد.

وزارت کشور می گوید وقتی راننده اتومبیل به دستورهای ایست توجه نکرد، پلیس و محافظان یونس به تیراندازی پرداختند. در این حادثه راننده نیز از پای درآمد و یک نفر مجروح شد.

همچنین در ایالت بغلان، در زدوخودر بین طالبان و پلیس در ناحیه مرکزی، دست کم دو ستیزه گر و یک پلیس کشته شدند.

ارتش بریتانیا می گوید در انفجار یک بمب مظنون کنارجاده ای در نزدیکی ناحیه «سنگین» در ایالت هلمند، یک سرباز بریتانیایی کشته شد.

در هلمند همچنین، به گفته مقامات، انفجار یک بمب دست کم سه غیر نظامی را کشت و حداقل چهار نفر را مجروح کرد.

دو رویدادی جداگانه، مقامات ناتو می گویند عملیات مشترک با نیروهای امنیتی افغانستان به دستگیری چندین نفر منجر شد. آنها به سلسله آدم ربایی های اخیر در کابل ارتباط داشتند،. ناتو همچنین گفت یک فرمانده طالبان که مسئول چندین انفجار کنار جاده ای بود، درجریان عملیات مشترک در ایالت پکتیا کشته شد.

در این میان، حامد کرزی رییس جمهوری افغانستان روز چهارشنبه، همکراه با ژنرال استنلی مک کریستال فرمانده نیروهای آمریکا و ناتو، از یک آکادمی آموزش پلیس در کابل دیدن کرد.

XS
SM
MD
LG