لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ایران ۰۳:۴۲

سه روزنامه نگار ربوده شده در افغانستان آزاد شدند


سه روزنامه نگار ربوده شده در افغانستان آزاد شدند

روزنامه بریتانیایی گاردین می گوید سه روزنامه نگار افغان وعراقی پس از شش روز اسارت در شرق افغانستان اینک آزاد هستند و ظاهرا در وضعیت خوبی قرار دارند.

به گزارش گاردین، روزنامه نگاران زمانی که یک دسته مسلح ناشناس آنها را در نزدیکی مرز افغانستان به اسارت گرفت، برای انجام ماموریتی رهسپار قرارگاه های ستیزه گران در شرق کشور بودند.

گاردین گفت از انتشار گزارش دستگیری روزنامه نگاران در حالی که با مشاوران برای تامین آزادی آنها در تلاش بود، خودداری کرد. روزنامه فاش نساخت که آیا بابت آزادی آنها باجی هم پرداخت شد یا نه.

در این میان، مقامات فرانسه می گویند آنها حدود ۱۰ مهاجر افغان را با یک هواپیمای اختصاصی انگلیسی به کشورشان بازگردانده اند. مقامات فرانسوی از اقدام پلیس در اخراج افغان ها دفاع کردند و گفتند فرانسه به بریتانیا، که بسیاری از آنها می خواستند به آنجا بروند، تعهداتی داشت.

در افغانستان روز چهارشنبه، مقامات گفتند در انفجار یک بمب کنار جاده ای دست کم چهار پلیس کشته شدند.

به گفته مقامات، بمب در ناحیه رباط سنگی در ایالت هرات به خودرو حامل افراد پلیس برخورد کرد. مسئولیت این حمله را کسی بر عهده نگرفته است، اما طالبان اغلب از بمب های کنار جاده ای برای هدف گرفتن پلیس و نیروهای امنیتی استفاده می کنند.

در رویدادی دیگر، نیروهای ناتو، افغان و بین المللی در ایالت وردک دو فرمانده طالبان و یک ستیزه گر مظنون دیگر را بازداشت کردند.

نیروهای بین المللی می گویند فرماندهان مسئول چندین بمب گذاری و حملات دیگر در منطقه بودند.

ناتو همچنین می گوید در انفجار بمبی در جنوب افغانستان در روز سه شنبه یک سرباز اهل استونی کشته شد.

XS
SM
MD
LG