لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۷

يک بازرگان افغان بازی حرفه ای گُلف را در افغانستان ترويج می کند


يک بازرگان افغان بازی حرفه ای گُلف را در افغانستان ترويج می کند
يک بازرگان افغان بازی حرفه ای گُلف را در افغانستان ترويج می کند

عمر صافی يک بازرگان افغانی است که اخيراً به بازی گلف روی آورده است. عمر اين هفته توانست يکی از بزرگترين آرزوهای خود را يعنی ديدار با معبودش تايگِر وُودز قهرمان نامی گلف جهان، جامه عمل بپوشاند.

اکنون صافی تلاش دارد بازی حرفه ای گُلف را در افغانستان ترويج کند. گفتنی است بازی گلف در سال های اخير در افغانستان محبوبيت زيادی يافته است.

عمر صافی بازرگان افغانی تصميم گرفته انرژی و توان خود را وقف بازی گلف و يافتن اِسپانسرهای بين المللی برای توسعه اين بازی حرفه ای در افغانستان بکند. سالهای متمادی جنگ و درگيری در افغانستان مانع توسعه تسهيلات ورزشی در اين کشور شده است.

عمر صافی مدير اجرايی يک شرکت ساختمانی بزرگ در کابل است؛ او تعطيلات آخر هفته اش را در زمين های زيبای گلف در دوبی سپری کرده و تلاش ميکند در اين بازی به مهارت کافی برسد. آقای صافی می گويد: «در ابتدا يعنی حدود شش ماه پيش که بازی گلف را شروع کردم نيمه وقت تمرين ميکردم. اما وقتی متوجه شدم که بخت درخشيدن در صحنه بين المللی بازی گلف را دارم تصميم گرفتم تمام وقتم را صرف تمرين گلف کنم.»

علاقه وافر صافی به گلف وی را بر آن داشته که يک زمين چمن خصوصی برای انجام تمرينات گلف در افغانستان تاسيس کند. او تاکيد دارد اکنون که شرايط امنيتی در افغانستان بهبود يافته علاقه به بازی گلف هم در ميان جوانان افغان افزايش پيدا کرده است. آقای صافی می گويد: «بازی گلف در افغانستان مُد شده اکنون که تا حدی آرامش به کشور بازگشته و شرايط اقتصادی کشور هم در حال بهبود است علاقه مردم به ورزش و بازی های سرگرم کننده بيشتر ميشود. حالا خيلی ها وقت تفريح کردن و لذت بردن از زندگی را دارند.»

عمر صافی سرانجام توانست در روز ۱۰ فوريه با تايگر وُودز ستاره جهانی گلف در دوبی ديدار کند. عمر به همراه حشمت الله سواری، گلف باز جوان افغانی، و محمد عبدل حافظ، مربی گلف، با تايگر وُودز ديدار کرد. طی اين ديدار هدايايی از افغانستان تقديم تايگر وُودز شد.

گفتنی است عمر صافی يکی از اعضای باشگاه گلف افغانستان است. اين کلوب دارای ۶۰ عضو است که شامل بزرگسالان و کودکان نيز ميشود. عمر تلاش دارد طی سفرهای گوناگونش به افغانستان بازی گلف را در ميان جوانان ترويج کند. عمر صافی تا کنون در چندين رقابت گلف در کشورهای آسيايی شرکت کرده اما امتيازهای وی هنوز بخت بازی در رقابت های ليگ برتر گلف را برای وی فراهم نکرده است.

XS
SM
MD
LG