لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۱۶

کشته شدن ۱۱ تن در جريان بمب گذاری انتحاری طالبان در افغانستان


یک افغان از صحنه انفجار انتحاری در ولایت لغمان عکس می گیرد، ۹ مه ۲۰۱۱
یک افغان از صحنه انفجار انتحاری در ولایت لغمان عکس می گیرد، ۹ مه ۲۰۱۱

مقام های افغانستان می گويند، در جريان چندين حمله به نيروهای امنيتی و غيرنظاميان در شرق کشور دست کم ۱۱ نفر جان خود را از دست دادند.

در يکی از اين حملات، نيروهای شبه نظامی با يورش به پليس افغان در ولايت غزنی، حداقل ۴ نفر از افراد پليس را به قتل رساندند. در ولايت خوست، اجساد بدون سر ۴ مرد که دوشنبه توسط شبه نظاميان ربوده شده بودند، کشف شد.

در سومين حمله روز دوشنبه، به گفته مقام های افغان در جريان انفجار يک بمب گذار انتحاری به کاروان ناتو در ولايت لغمان دست کم سه نفر کشته و چندين راهگذر مجروح شده اند.

از زمان هشدار اخير طالبان در افغانستان در زمينه آغاز قريب الوقوع حملات بهاری آنها، اين جديدترين حمله انتحاری در فصل تازه حملات خشونت آميز آنان به شمار می رود.

مقام های افغانستان روز دوشنبه پيش از انتشار اين خبر اعلام کرده بودند که همه افراد واحد مسلح طالبان که در مجموعه حملات منظم جنوب ولايت قندهار دست داشتند، توسط نيروهای امنيتی افغانستان کشته يا دستگير شدند.

در رويدادی ديگر، سفارت آمريکا اواخر وقت روز دوشنبه در کابل از احتمال خطر حمله به دواير دولتی افغانستان در سه نقطه از ولايت هلمند، از جمله، مرجا، لشکرگاه و گرشک هشدار داده بود. سفارت آمريکا گفت، پرسنل دولتی آمريکا در مرجا به دليل احتمال بروز اين حملات از مجتمع های خود خارج نشده اند.

XS
SM
MD
LG