لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۰۸

عمليات مشترک سربازان آمريکا و افغان در قندهار


عمليات مشترک سربازان آمريکا و افغان در قندهار
عمليات مشترک سربازان آمريکا و افغان در قندهار

سربازان آمريکا و افغان در کنار محل کشتار اخير قندهار عمليات مشترکی انجام دادند. يک سرهنگ آمريکايی به خبرگزاری رويترز گفت، سربازان آمريکا در ابتدا با شنيدن خبر مربوط به کشتار قندهار توسط يک سرباز آمريکايی حيرت زده شدند، و بتدريج پی می برند که چه فاجعه ای رخ داده است.

نيروهای افغان و آمريکايی مستقر در پنجوايی، از توابع ولايت قندهار افغانستان روز چهارشنبه در کنار روستايی که بيش از دو هفته پيش ۱۶ نفر از ساکنانش توسط يک سرباز آمريکايی قتل عام شدند، عمليات مشترکی انجام دادند.

ژنرال تاد وود، فرمانده يکی از واحدهای نظامی آمريکا در افغانستان، در حاشيه اين عمليات گفت: همه از اين واقعه متأثر و غمگين هستند. همه اينجا، در هر لباس و اونيفورم نظامی عميقاً از اين واقعه و مرگ فاجعه بار اين مردم غمگين و متأثر هستند. همه ما واقعاً متأسف هستيم، با همقطاران و همه کسانی که ما برای حفاظت از جان آنها به اينجا آمديم، احساس همدردی داريم.

ژنرال وود در پاسخ به سئوال مربوط به بازتاب اين واقعه در ميان افراد محلی و ارتباط آنها با سربازان آمريکايی گفت: روستائيان همچنان با ما رابطه خوبی دارند. مردم به ما خبر می دهند که چه جاهايی خطرناک است و چه نقاطی امکان حمله وجود دارد. رفتار آنها تغيير نکرده است.

اين مطالب زمانی عنوان شده است که خانواده قربانيان پنجوايی، در ازای از دست دادن هر يک از اعضای خود ۵۰ هزار و برای مجروح شدگان ۱۰ هزار دلار غرامت، دريافت کرده اند.

در آن واقعه ۱۶ نفر از جمله ۹ زن و کودک جان خود را از دست دادند.

XS
SM
MD
LG