لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۱

حمله به دفتر سازمان ملل متحد در هرات


حمله به دفتر سازمان ملل متحد در هرات
حمله به دفتر سازمان ملل متحد در هرات

مقامات سازمان ملل متحد می گویند در یک حمله انتحاری در غرب افغانستان، به یک مجتمع بین المللی در شهر هرات آسیب رسید، اما هیچیک از کارمندان سازمان ملل صدمه ندیدند.

طالبان مسئولیت حمله روز شنبه در هرات را، که چهار ستیزه گر در آن شرکت داشتند، بر عهده گرفته اند.

شاهدان می گویند چهار نفر با یک اتومبیل پر از مواد منفجره وارد مجتمع شدند. گفته های مقامات افغان و کارمندان سازمان ملل حاکی است دو نفر خود را منفجر کردند، و سومین مهاجم که یک جلیقه انتحاری پوشیده بود وقتی وارد مجتمع شد خود را کشت. چهارمین مهاجم در تیراندازی پلیس افغانستان کشته شد.

گزارش ها حاکی است سه پلیس افغان که از کارمندان سازمان ملل متحد در هرات حفاظت می کردند در این حادثه مجروح شده اند، اما نماینده سازمان در افغانستان تایید کرد در داخل مجتمع کسی صدمه ندیده است.

نیروهای امنیتی افغانستان ساختمان را محاصره کرده اند.

هرات با جمعیتی حدود ۳ میلیون نفر، یکی از بزرگترین شهر های افغانستان است، اما به تازگی هدف عمده ای برای ستیزه گران طالبان نبوده است. با این حال، حادثه روز شنبه شدید ترین حمله به کارکنان سازمان ملل متحد در افغانستان در مدت یک سال تلقی می شود.

در اکتبر سال پیش، ستیزه گران به یک مهمانسرای سازمان ملل متحد در کابل حمله کردند و پنج کارمند خارجی سازمان را کشتند.

در حادثه ای دیگر در روز شنبه، یک عکاس روزنامه نیویورک تایمز که با یک لشکر ارتش آمریکا همراه بود، در انفجار یک مین در قندهار به شدت مجروح شد.

XS
SM
MD
LG