لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۶

هر هفته ۵۰ تا ۱۰۰سرباز افغان کشته می شوند


یک مقام ارشد نظامی آمریکا می گوید هرهفته حدود ۵۰ تا ۱۰۰ سرباز افغان درجنگ کشته می شوند، اما رقم بالای تلفات به این معنا نیست که نیروهای نظامی کشور به نقطه شکست رسیده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ژنرال مارک می لی، قائم مقام فرمانده نیروهای آمریکا در افغانستان، روز چهارشنبه دریک ارتباط ویدیویی ازافغانستان با پنتاگون درواشنگتن، به پرسش خبرنگاران در خصوص وضعیت افغانستان و میزان تلفات در آن کشور پاسخ گفت.

او گفت این رقم به تلفات نیروهای آمریکا در جنگ ویتنام نزدیک است. درآن مناقشه حدود ۵۸ هزار سرباز آمریکایی کشته شدند.

ژنرال می لی گفت ناتو برای به حداقل رساندن تلفات ارتش و پلیس افغانستان برای بهبود تاکتیک هایشان، تخلیه کشته شدگان و مجروحین و مقابله با بمب های کنارجاده ای کمک می کند.

او گفت به مرور که نیروهای افغان از هلی کوپترها، آتشبارها و خمپاره اندازهای بیشتری استفاده کنند، انتظار می رود تلفات کاهش پیدا کند.

با این حال، او یادآور شد نیروهای افغان قادر هستند تلفات را تحمل کنند زیرا تصمیم دارند ازبازگشت ستیزه جویان طالبان به قدرت جلوگیری کنند.

قائم مقام فرمانده نیروهای آمریکا درافغانستان گفت ستیزه جویان اسلامی که در افغانستان می جنگند نیز برگشت پذیرهستند، اما در موقعیتی قرارندارند که بتوانند به پیروزی قاطع دست پیدا کنند و کنترل کشور را پس از خروج ناتو دوباره به دست بگیرند.
XS
SM
MD
LG