لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۱

فرمانده ارتش افغانستان: دشمن جدید هیچ مرزی را به رسمیت نمی شناسد


حضور فرمانده ارتش افغانستان در رژه ارتش پاکستان
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

فرمانده ارتش افغانستان روز شنبه از مراسم رژه ارتش پاکستان در شهر ککول بازدید کرد. حضور ژنرال شیر محمد کریمی در این مراسم نشانه ای از بهبود روابط بین دو کشور همسایه تلقی می شود.

ژنرال کریمی ابراز امیدواری کرد که همکاری های پاکستان و افغانستان صلح را به این منطقه پرآشوب بازگرداند. شیر محمد کریمی - فرمانده ارتش افغانستان مهمان ویژه رژه ارتش پاکستان در آکادمی نظامی پاکستان بود.

ژنرال کریمی دراین مراسم گفت ماهیت جنگ در سال های اخیر تغییر کرده است و در حال حاضر پاکستان و افغانستان با تهدیدی از سوی افراد و گروه هایی که به دولت خاصی وابسته باشند، مواجه نیستند.

او گفت: «این دشمن جدید که دشمن مشترک همه ما و نظام های منطقه است هیچ مرزی را به رسمیت نمی شناسد، و خود را به هیچ اصل مذهبی و اخلاقی محدود نمی داند. برنامه آنها این است که دولت ها را تضعیف کنند و قدرت را از طریق ایجاد رعب و وحشت به دست بگیرند. شکست این تهدید و خطر تنها با همکاری نزدیک و هماهنگی بین کشورها به خصوص همسایگان مقدور خواهد بود.»

فرمانده ارتش افغانستان با تاکید بر لزوم همکاری نزدیک بین پاکستان و افغانستان برای ریشه کن کردن تروریسم در منطقه، ابراز امیدواری کرد مذاکرات استراتژیک جاری میان این دو همسایه به دستیابی به صلح و ثبات در منطقه کمک کند.

فرمانده ارتش افغانستان هنگام اهدای شمشیر افتخار به دانشجویان برجسته آکادمی نظامی پاکستان گفت ارتش پاکستان از بهترین ارتش های جهان است و او از اینکه در این مراسم شرکت دارد احساس افتخار می کند.

ژنرال کریمی روز جمعه ۱۷ آوریل برای سفری دو روزه وارد اسلام آباد پایتخت پاکستان شد.

او همچنین از مرکز فرماندهی ارتش پاکستان در شهر راولپندی هم دیدار کرد و با فرمانده این مرکز ژنرال رحیل اشرف گفتگو کرد.

مسائل مربوط به صلح و ثبات در منطقه مدیریت مرزی و افزایش همکاری های دفاعی و آموزشی میان ارتش دو کشور محور گفتگوهای این دو فرمانده نظامی بود.

XS
SM
MD
LG