لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۲

کشته شدن ۵ سرباز لهستانی در افغانستان


کشته شدن ۵ سرباز لهستانی در افغانستان
کشته شدن ۵ سرباز لهستانی در افغانستان

مقام های ناتو می گویند در انفجار یک بمب در کنار جاده ای در شرق افغانستان پنج سرباز لهستانی کشته شده اند. این مرگبارترین حمله ای است که در جنگ افغانستان علیه افراد ائتلاف صورت می گیرد.

مقام های محلی می گویند بمب روز چهارشنبه هنگام عبور یک کاروان از سرباران ائتلاف در ولایت غزنی منفجر شد. طالبان بی درنگ مسئولیت حمله را بر عهده گرفت.

رییس جمهوری لهستان که به پکن سفر کرده است به اعضای خانواده های سربازان تسلیت گفت و اظهار داشت ناتو نیاز دارد به جای راه حل نظامی، بیشتر به یک راه حل دیپلماتیک فکر کند.

در این میان، آسوشیتد پرس به نقل از مخالفان در لهستان می گوید آنها بار دیگر خواستار خروج بی درنگ ۲۶۰۰ سرباز لهستانی از افغانستان شدند.

وزارت دفاع افغانستان روز چهارشنبه اعلام کرد در آموزش نیروهای امنیتی پیش از خروج سربازان خارجی در سال ۲۰۱۴ پیشرفت می کند. سخنگوی وزارت دفاع گفت شمار سربازان قوای ملی افغانستان اینک ۱۸۰ هزار نفر است. آمریکا و ناتو می خواهند این تعداد تا اکتبر ۲۰۱۲ به ۱۹۵ هزار نفر برسد.

نیروهای بین المللی تحویل مسئولیت های امنیتی به نیروهای افغان را آغاز کرده اند.

در همین حال پلیس افغان می گوید، یک بمب گذار انتحاری را پیش از آن که بتواند مواد انفجاری را در خارج از یک بانک در ولایت خوست، قرارگاه شبکه حقانی، منفجر کند کشته است.

XS
SM
MD
LG