لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ایران ۰۲:۲۹

رابرت گیتس: استراتژی جدید آمریکا در افغانستان توانایی های نیروهای ناتو و آمریکا را تقویت می کند


رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا، می گوید استراتژی جدید افغانستان آنچه را نیروهای ناتو و آمریکا برای شکست دادن طالبان نیاز دارند به آنها خواهد داد.

گیتس، روز چهارشنبه، در جریان دیداری از ستاد جدید فرماندهی ناتو در فرودگاه کابل، گفت نیروهای بین المللی تمام آنچه را برای موفقیت لازم است در اختیار دارند. او یادآور شد که همکاری بهتر در میان نیروهای ناتو، آمریکا و افغان کارآیی آنها را تقویت خواهد کرد.

روز چهارشنبه همچنین، یک فرمانده ارشد آمریکایی گفت امکان دارد در حمله روز سه شنبه ناتو در شرق افغانستان، غیر نظامیان نیز کشته شده باشند.

ژنرال دیوید رودریگز این موضوع را با خبرنگاران و پس از آن در میان گذاشت که مقامات ارشد افغان سربازان ناتو را متهم کردند در جریان حمله ای به یک مجتمع مظنون ستیزه گران در ایالت لغمان چندین غیر نظامی را کشتند.

مقامات ناتو در آغاز اتهام تلفات در میان غیر نظامیان را تکذیب کردند . دولت افغانستان دستور داده است درباره این حادثه تحقیق شود.

ژنرال مایک مولن، رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا، روز سه شنبه، به صدای آمریکا گفت ارتش آمریکا مرگ هر غیر نظامی را «یک شکست استراتژیک»، که ماموریت همه جانبه در افغانستان را تضعیف می کند، می بیند. او گفت از زمانی که ژنرال مک کریستال فرماندهی عملیات در افغانستان را بر عهده گرفت، سربازان خارجی بر جلوگیری از وارد آمدن تلفات به غیر نظامیان تمرکز داشته اند.

روز چهارشنبه همچنین مقامات آمریکایی اعلام کردند قرارداد یک شرکت امنیتی خصوصی را که از سفارت آمریکا در کابل حفاظت می کند، تجدید نخواهند کرد.

XS
SM
MD
LG