لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۵

غنی: اصلاحات در افغانستان پیشرفت می کند


رئیس جمهوری افغانستان می گوید کشور در اجرای اصلاحات پیشرفت می کند، در همین حال دستکم ۱۳ غیر نظامی در حمله مردان مسلح ناشناس در ولایت بلخ کشته شدند.

به گزارش آسوشیتدپرس، اشرف غنی روز شنبه ۱۴ شهریور کنفرانس یک روزه اعانه دهندگان بین المللی، شامل سازمان های غیر دولتی را در کابل گشود و گفت که دولت به سرکوب فساد شدت بخشیده و سیستم گمرکی کشور را برای افزایش جمع آوری درآمد اصلاح کرده است.

او گفت در مجموعه ای از چالش های عمده از جمله امنیت و فساد پیشرفت هایی صورت گرفته ، وبرای وارد کردن زنان در پست های بالای دولتی، از جمله وزارت و فرمانداری گام هایی برداشته شده است.

غنی پذیرفت در ایجاد اشتغال مشکلاتی وجود دارد، اما تاکید کرد این موضوع بعنوان ارجحیت بالائی در دولت وحدت ملی باقی است.

غنی که یک سال پیش با وعده برقراری صلح و توسعه افغانستان به قدرت رسید، هفت برنامه اصلاحی را تشریح کرد، از جمله تقویت حکومت قانون، اصلاح روند بودجه، شتاب بخشیدن به مبارزه با فساد، یازسازی سیستم قضایی و تشویق بخش خصوصی به ایجاد اشتغال .

کنفرانس یک روزه در پی برپایی جلسه دور روزه کنفرانس همکاری اقتصادی منطقه ای ، که در آن مقاماتی از بیش از ۳۵ کشور و ۴۰ سازمان بین المللی حضور داشتند، در میان تدابیر امنیتی شدید تشکیل شد.

امنیت افغانستان از زمانی که نیروها و نهادهای خیریه بین المللی خروج از کشور را آغاز کردند، رو به فرسایش گذاشته است.

در جدید ترین خشونت، روز شنبه دستکم ۱۳ غیرنظامی در حمله مردان مسلح به ناحیه ای در ولایت بلخ در شمال افغانستان کشته شدند.

به نقل از فرماندار ولایت گفته شد که مهاجمان ناشناس خودروهای حامل غیرنظامیان را متوقف ساختند و سپس آنها را به گلوله بستند.

XS
SM
MD
LG