لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۱

دو سرباز بریتانیایی در افغانستان کشته شدند


دو سرباز بریتانیایی در افغانستان کشته شدند
دو سرباز بریتانیایی در افغانستان کشته شدند

گوردون براون نخست وزیر بریتانیا روز شنبه در دیداری اعلام نشده از افغانستان، از سربازان بریتانیایی بخاطر خدماتشان در آن کشور جنگزده سپاسگزاری کرد.

براون دراردوگاه باستیون درایالت هلمند با سربازان به گفت و گو نشست و از آنها بابت نقشی که در حمله مشترک نیروهای افغان و ناتو در بدست گرفتن کنترل مارجه ایفا کردند، سپاسگزاری کرد.

براون همچنین قول داد دولت او با فراهم آوردن تجهیزات و منابع بیشتر، بر حمایت از کوشش های سربازان بیافزاید.

دراین میان، ارتش بریتانیا روز شنبه اعلام کرد دو نفر از سربازان آن در هلمند کشته شده اند. یک سرباز روز شنبه در جریان عملیاتی در شهر سنگین هدف آتش سلاح های سبک قرار گرفت. سرباز دیگر روز جمعه در انفجاری در همان منطقه کشته شد.

از زمان آغاز جنگ در افغانستان در سال 2001، بیش از ۲۶۵ نفر از پرسنل نظامی بریتانیا کشته شده اند. براون همچنین انتقادهای محافظه کاران را، مبنی بر این که او برای منحرف کردن توجه از تحقیقاتی که درباره جنگ در عراق جریان دارد به افغانستان رفت رد کرد و گفت از مدتی پیش چنین سفری را برنامه ریزی کرده بود.

براون پیشتر در روز جمعه، در لندن در جلسه هیاتی که در باره جنگ عراق تحقیق می کند، از تصمیم بریتانیا به کمک به حمله به عراق دفاع کرد. او در سال 2003، زمانی که کشورش وارد جنگ شد وزیر خزانه داری بود و در مورد هزینه های دفاعی تصمیم می گرفت.

سربازان بریتانیایی از عراق خارج شدند، اما حدود ۱۰ هزار سرباز همراه با نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان خدمت می کنند.

XS
SM
MD
LG