لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۵

طالبان ۱۲ کارگر مین‌روب در افغانستان را کشت


پیکارجویان طالبان روز شنبه در تیراندازی و حملات انتحاری درافغانستان حدود ۲۰ تن را کشتند، و بر نگرانی های امنیتی پیش از خروج اکثر نیروهای بین المللی از کشور تاکید گذاشتند.

در استان هلمند در جنوب، آنها ۱۲ کارگر را که سرگرم مین روبی بودند کشتند و زدوخورد با پلیس را موجب شدند. رویترز می گوید چهار مهاجم کشته شدند و پلیس سه نفر را دستگیر کرد.

پیشتر در روز شنبه، پلیس افغانستان گفت مردان مسلح عتیق اله رئوفی رئیس دبیرخانه دادگاه عالی افغانستان را در نزدیکی خانه اش در حومه کابل کشتند.

طالبان در پیامکی مسئولیت کشتن رئوفی را بر عهده گرفت ، اما در مورد علت آن توضیحی نداد.

در رویدادی جداگانه در کابل، یک اتوبوس متعلق به وزارت دفاع بر اثر انفجار بمب به شدت آسیب دید؛ در مورد تلفات این حمله هنوز گزارشی نرسیده است، اما ویدیوی حادثه نشان می دهد اتوبوس کاملا منهدم شد.

سخنگو ی طالبان در پیامی در توئیتر، مسئولیت حمله را برعهده گرفت.

جداگانه، ائتلاف بین المللی روز شنبه گفت در حمله طالبان به ناحیه ای در نزدیکی پایگاه هوایی بگرام در شمال کابل در روز جمعه ، دو سرباز ناتو کشته شدند

با پایان یافتن مأموریت رزمی ۱۳ ساله ناتو در افغانستان و آغاز مأموریتی جدید نیروهای بین‌المللی از جمله ایالات متحده برای آموزش سربازان افغان، پیکارجویان اسلامگرا، بویژه گروه طالبان، بر حملات خود افزوده‌اند.

XS
SM
MD
LG