لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ ایران ۱۸:۱۲

جان مک کین می گوید از استراتژی نظامی آمریکا در افغانستان حمایت می کند


یک مقام افغان می گوید در حمله یک بمب گذار انتحاری به ناحیه ای در شهر «گردز» دست کم هشت تن کشته شدند.

به گفته سخنگوی فرمانداری پکتیا، در این حمله که روز پنجشنبه روی داد و هدف آن ظاهرا یک کاروان امنیتی بود ، دست کم ۲۴ نفر نیز مجروح شدند.

یک مقام ارشد ناتو در بیانیه ای حمله را محکوم کرد و گفت «شورشیان» بار دیگر ثابت کرده اند که آنها «دشمن مردم افغانستان» هستند.

پیشتر در روز پنجشنبه، انفجاری در فرمانداری خوست روی داد، و کفیل فرمانداری و چند مقام ارشد دیگر را مجروح کرد. مقامات افغان می گویند بمب در داخل یک زباله دان در خارج از دفتر «طاهر خان صابری» کفیل فرمانداری پنهان شده بود.

روز پنجشنبه در خوست همچنین نیروهای امنینی افغان گفتند آنها دو بمب گذار انتحاری احتمالی را کشتند.

در این میان، صدها تظاهر کننده روز پنجشنبه در شهر جلال آباد علیه آمریکا شعار دادند و پیکره پارچه ای پرزیدنت اوباما را آتش زدند. تظاهر کنندگان سربازان آمریکایی را مسئول بمب گذاری روز چهارشنبه در نزدیکی شهر که چهار کودک افغان و یک پلیس را کشت می دانند.

در این انفجار دست کم ۸۰ نفر نیز مجروح شدند. مقامات افغان می گویند انفجار زمانی روی داد که کاروانی از اتومبیل ها به یک وسیله انفجاری برخورد کرد.

در رویدادی دیگر، روز پنجشنبه چندین قانون گذار آمریکایی، از جمله جان مک کین سناتور جمهوریخواه، از کابل پایتخت افغانستان دیدن کردند.

مک کین حمایت خود را از استراتژی نظامی آمریکا در منطقه، از جمله استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای هدف گرفتن ستیزه گران ابراز داشت.

XS
SM
MD
LG