لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ایران ۱۵:۵۳

کرزی نیمی از اعضای کابینه فعلی خود را نگاه می دارد


کرزی نیمی از اعضای کابینه فعلی خود را نگاه می دارد

مقامات افغان می گویند انتظار می رود حامد کرزی، رییس جمهوری افغانستان، حدود نیمی از اعضای کابینه فعلی، از جمله دست کم شش وزیر اصلی را که غرب از آنها حمایت می کند، نگاه دارد.

کرزی قرار است روز شنبه کابینه ۲۵ نفری خود را معرفی کند. این فهرست عموما آزمایشی برای تعهد کرزی به اصلاحات، در پی انتخاب دوباره او، دیده می شود.

کشورهای غربی کرزی را برای فساد زدایی در دولت زیر فشار گذاشته اند و تهدید کرده اند که در صورت خودداری، اعزام سرباز و ارسال کمک را متوقف خواهند ساخت.

وزیران دفاع، کشور، دارایی، امور خارجه، بهداشت و کشاورزی از جمله کسانی هستند که انتظار می رود در پست هایشان باقی بمانند.

اما مقامات افغان می گویند پرزیدنت کرزی همچنین قصد دارد اسماعیل خان وزیر انرژی را، که سازمان دیده بان حقوق بشر اورا به ارتکاب جنایات جنگی متهم کرده است، نگاه دارد.

در رویدادی جداگانه، مقامات افغان می گویند در جریان حمله هوایی ناتو علیه ستیزه گران مظنون در جنوب کشور، سه غیر نظامی کشته شدند.

به گفته مقامات، قربانیان شامگاه پنجشنبه هنگامی که هدف حمله هلیکوپترهای مسلح قرار گرفتند، در یک مینی بوس در ایالت قندها ر سفر می کردند.

ناتو می گوید هدف حمله ستیزه گرانی بودند که ابزار انفجاری در امتداد جاده کار می گذاشتند، و درباره تلفات غیر نظامیان تحقیق می کند.

XS
SM
MD
LG