لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۴

کرزی خواستار پشتیبانی رهبران محلی از عملیات نظامی در قندهار شد


حامد کرزی، رییس جمهوری افغانستان، از صدها رهبر قبیله ای و مذهبی در قندهار برای تقویت امنیت در جنوب این منطقه که محل استقرار طالبان است درخواست پشتیبانی کرد.

پس از اینکه آقای کرزی درخواست کرد برای پایان دادن به جنگی که نزدیک به ۹ سال است ادامه دارد از او پشتیبانی کنند، بیشتر مخاطبین در جای خود ایستاده و دست های خود را به نشانه حمایت بلند کردند.

رییس جمهوری افغانستان تلاش می کند هرگونه بی اعتمادی احتمالی از طرف رهبران محلی را درباره تجمع سربازان در قندهار، مرکز شبه نظامیان طالبان، از میان ببرد.

استنلی مک کریستال، فرمانده نیروهای ناتو، به همراه حامد کرزی بود و آسوشیتد پرس پس از این ملاقات به نقل از ژنرال مک کریستال گفت او از درخواست «پر قدرت و روشن» رییس جمهوری افغانستان بسیار خرسند است.

خشونت در جنوب افغانستان پس از آن که شبه نظامیان طالبان پیش از عملیات نظامی دولتی در قندهار، حملات خود را افزایش دادند، بالا گرفته است.

باراک اوباما، رییس جمهوری افغانستان، امسال برای مقابله با گسترش فعالیت های شورشیان طالبان، ۳۰ هزار سرباز جدید به افغانستان اعزام کرد. او وعده داده است تا اواسط ژوئیه، خروج سربازان از افغانستان را آغاز کند.

در این میان، به گفته ناتو روز یکشنبه بر اثر انفجار بمب، یک سرباز دانمارکی جان خود را از دست داد و ۴ تن دیگر نیز زخمی شدند.

بر اساس آمار وبسایت iCasualties.org شمار سربازان بین المللی کشته شده در افغانستان، امسال به ۲۵۸ تن رسیده است.

XS
SM
MD
LG