لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۴

محکوميت بازيگر تگزاسی به جرم ارسال نامه‌های آلوده به سم رايسين


عکس آرشیوی از شانون گس ريچاردسون
عکس آرشیوی از شانون گس ريچاردسون

خانم ريچاردسون سال گذشته دو نامه آلوده به سم «رايسين» را برای باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا و مايکل بلومبرگ شهردار وقت نيويورک فرستاده بود.

يک بازيگر سينما و تلويزيون اهل ایالت تگزاس در آمریکا به جرم ارسال نامه‌های آلوده به سم برای رئيس جمهوری ایالات متحده و شهردار نيويورک به زندان رفت.

یک قاضی دادگاه فدرال، روز چهارشنبه ۲۵ تير ماه، شانون گس ريچاردسون ۳۶ ساله را به ۱۸ سال زندان محکوم کرد. اين مدت حبس، شدیدترین مجازاتی است که قانون برای در اختیار داشتن و تولید سم‌های بیولوژیک در نظر گرفته است.

خانم ريچاردسون سال گذشته دو نامه آلوده به سم «رايسين» را برای باراک اوباما و مايکل بلومبرگ، شهردار وقت نيويورک، فرستاد و سپس به اداره پليس مراجعه کرد و شوهر خود، که پيش از اين درخواست طلاق داده بود، را متهم به انجام اين کار کرد.

تناقض‌های موجود در اعترافات خانم ریچاردسون، بازرسان را به این باور رساند که خود او نامه‌ها را فرستاده است. ريچاردسون پس از يک ماه دستگیر شد.

رايسين سمی است بسیار خطرناک که در صورت استنشاق می‌تواند سبب نارسایی تنفسی شود. این سم از محصولات جانبی فرایند تولید روغن کرچک به دست می‌آید. تحقیقات نشان داد ریچاردسون دانه‌های کرچک مورد نياز برای توليد رايسين را از طریق اینترنت خريداری کرده بود.

XS
SM
MD
LG