لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۷

مادری که بخاطر برخورد خشن ماموران با فرزندش بستری شده بود، همچنان در بیمارستان نگهداری می‌شود


هادی کمانگر، از اعضای شاخه‌ کردستان حزب وحدت ملی
هادی کمانگر، از اعضای شاخه‌ کردستان حزب وحدت ملی

مادر هادی کمانگر، از اعضای شاخه‌ کردستان حزب وحدت ملی که دی ماه سال گذشته در کامیاران بازداشت شده بود به دلیل وخامت حال در یکی از بیمارستان کرمانشاه بستری است.

شبکه حقوق بشر کردستان، روز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت گزارش داد که، دایه سعادت، مادر هادی کمانگر از اعضای شاخه‌ کردستان حزب وحدت ملی که در پی فشارهای عصبی پس از بازداشت فرزندش در دی ماه سال گذشته، دچار سکته مغزی شده بود همچنان در بیمارستان‌های بستری است.

یک منبع مطلع به شبکه حقوق بشر کردستان گفت، مادر هادی کمانگر پس از بازداشت فرزندش که به شکل خشونت‌آمیز و با کشیدن کیسه بر سر وی در منزلش اتفاق افتاده بود، دچار شوک عصبی شد و وضعیت سلامتی وی طی مدت بازداشت فرزندش هر بار با شنیدن اخباری همچون نقش داشتن در قتل یک راننده آمبولانس در تیرماه سال ۹۷ که توسط ماموران امنیتی به وی گفته شده بود به وخامت کشیده شد تا این‌که تحت این فشارهای روانی و عصبی دچار سکته مغزی شد و به بیمارستانی در کرمانشاه انتقال یافت.

آقای کمانگر به همراه تعدادی از اعضای حزب وحدت ملی شاخه کردستان و فعالان محیط زیست، در دی ماه ۹۷ توسط ماموران امنیتی بازداشت شده‌ان، در پی این بازداشت‌ها یک مقام امنیتی این افراد را عضو گروه‌های معاند خواند و آنها را متهم کرد که به نوعی در قتل یک راننده آمبولانس در تیرماه ۹۷ نقش داشته‌اند و گفت که این فعالان محیط زیست در ادامه پیگیری‌ها برای شناسایی قاتلان راننده آمبولانس دستگیر شده‌اند.

هادی کمانگر پس از چهار ماه بازداشت در تاریخ ۲۱ اردیبهشت با تودیع وثیقه یک میلیارد و هفتصد میلیون تومانی آزاد شد، اما مادر وی همچنان به دلیل وخامت وضعيت سلامتی‌اش در بیمارستان بستری است.

بازداشت این فعالان محیط زیست با واکنش گسترده در داخل و خارج از ایران مواجه شد و بسیاری از کارشناسان و فعالان خواستار آزادی این افراد شدند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG