لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۰

احکام دادگاه انقلاب؛ یک کتابفروش و دو فعال دانشجویی به بیش از ۷ سال زندان محکوم شدند


از راست: محمد ایران‌نژاد، یاشار توحیدی و سارا عسکری.
از راست: محمد ایران‌نژاد، یاشار توحیدی و سارا عسکری.

یاشار توحیدی، فعال دانشجویی با انتشار متنی در توئیتر از محکومیت خود، محمد ایران‌نژاد، کتابفروش ساکن تهران و سارا عسکری، دانشجوی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران به زندان در پرونده‌ای مشترک خبر داد.

یاشار توحیدی، فعال دانشجویی ساکن تهران روز چهارشنبه ۶ بهمن‌ماه با اعلام این خبر در رشته توئیتی نوشت، او به عنوان متهم ردیف دوم پرونده و محمد ایران‌نژاد به عنوان متهم ردیف اول پرونده، هر یک توسط دادگاه انقلاب به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در گروه‌های چپ مارکسیستی» و «تبلیغ علیه نظام» به ۳ سال و ۵ ماه زندان محکوم شده‌اند.

آقای توحیدی در ادامه این رشته توئیت افزوده است،‌ سارا عسگری نیز به اتهام «نشر اکاذیب» به ۶ ماه زندان و پرداخت ۷ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده است که به مدت ۵ سال به تعلیق درآمده است.

محمد ایران‌نژاد، کتابفروش ساکن تهران نیز با تایید این خبر در توئیتر خود نوشت این حکم توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران صادر و تنها ۲ سال و ۹ ماه از این حکم به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در گروه‌های چپ مارکسیستی، قابل اجرا خواهد بود.

پیشتر ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران،‌ هرانا در گزارشی از تعیین زمان جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات یاشار توحیدی، سارا عسکری و محمد ایران نژاد در تاریخ ۲۷ دی‌ماه و طی ابلاغیه‌هایی جداگانه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران خبر داده بود و نوشت این شهروندان شهریورماه سال جاری طی ابلاغیه‌ای به شعبه ۳ بازپرسی دادرسی اوین به ریاست قاضی محمدمهدی براعه احضار شده بودند.

XS
SM
MD
LG