لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۲

ایالت‌های آمریکا برای با مقابله با ویروس کرونا اقدامات شدیدی را در پیش گرفته‌اند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - دست کم ۱۳ ایالت در آمریکا - از جمله ایالت‌های کالیفرنیا، کانتیکت، و دلوور - این هفته با صدور فرمان‌های اجرایی کافه‌های مشروب فروشی و رستوران ها را تعطیل و خدمات آنها را به قبول سفارش‌های بیرون‌بر یا ارسال به در خانه‌ها محدود کرده اند.

با افزایش هزاران مورد جدید ویروس کرونا، بسیاری از ایالت های آمریکا اقدامات شدیدتری را در جهت توقف گسترش این ویروس در پیش گرفته اند. بعضی فرمانداران به افرادی که دستورات را مراعات نمی‌کنند هشدارهای آشکاری داده اند.

در کالیفرنیا، فلوریدا، جورجیا، مِین، و تنسی وضعیت اضطراری اعلام شده است و در سراسر ایالت نیوجرسی از ساعت ۸ شب تا ۵ صبح مقررات منع رفت و آمد، اجرا می شود.

فرمانداران می گویند از واکنش های متفاوت به شیوع ویروس کرونا در دیگر کشورها درس گرفته اند.

فرماندار مریلند می گوید قصد دارد از تکرار وضعیتی مشابه ایتالیا و دیگر بخش های اروپا پرهیز کند.

تعطیلی مدارس و کافه های مشروب فروشی از جمله تدابیر مشترک در سراسر ایالات متحده است، اما بعضی ایالت ها روش های منحصر به فردی را در پیش گرفته اند.

مقام های ایالت آلاسکا با استفاده از اتاق های مسافرخانه ها، آپارتمان ها، و کاروان‌ها (شامل خودروهای بزرگ مسافرتی و اتاقک‌های چرخ‌داری که به پشت خودروهای دیگر وصل می‌شوند) در صدد ایجاد تاسیسات جدیدی برای قرنطینه هستند. همچنین فرمان اجرایی صادره در ایالت کالیفرنیا اجازه در اختیار گرفتن هتل ها و مسافرخانه ها برای استفاده های درمانی در ارتباط با بیماران بالقوه کرونا را نیز شامل می‌شود. ایالت جورجیا هم مکانی را برای افرادی که نتیجه آزمایش شان مثبت است، اما قادر به قرنطینه خود نیستند، در نظر دارد.

فلوریدا و تگزاس از جمله بسیاری ایالت ها هستند که امکان آزمایش کرونا در خودرو را به راه انداخته اند.

بسیاری از مدارس به آموزش آنلاین روی آورده اند. در کارولینای جنوبی اتوبوس های مدارس به اینترنت «وای فای» مجهز شده‌اند تا کمک حال دانش آموزان در مناطق دورافتاده باشد. در کارولینای شمالی از بعضی اتوبوس ها برای پخش غذا برای دانش آموزان استفاده می شود.

ایالت های نیویورک، واشنگتن، آلاسکا، کالیفرنیا، کلورادو، مریلند و نوادا فرمان های اجرایی صادر کرده اند که شرکت های بیمه را از تحمیل هزینه به افرادی که آزمایش ویروس کرونا انجام می دهند منع می کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG