لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۲

مراسم اهدای جوایز اسکار امسال احتمالا به تعویق می‌افتد


آکادمی علوم و هنرهای سینمایی، احتمال تعویق مراسم اهدای جوایز اسکار را بررسی می کند.

به گزارش شبکه خبری «فاکس»، ادامه بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی سینماها، برنامه های اکران فیلم‌ها را با مشکلات زیادی مواجه کرده است و به گفته منابع موثق، هیأت امنای آکادمی در حال بررسی احتمال تغییر تاریخ برگزاری مراسم‌ اسکار هستند.

قرار است نود و سومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار، یکشنبه ۲۸ فوریه سال ۲۰۲۱ در لس آنجلس برگزار شود و هنوز هیچ خبر رسمی درباره تعویق مهمترین‌ رویداد سینمایی جهان منتشر نشده است.

آکادمی علوم ‌‌و‌ هنرهای سینمایی ماه گذشته یکی از مهم‌ترین قوانین خود را به دلیل تعطیلی سینماها تغییر داد تا آثاری که به صورت اینترنتی یا از طریق شبکه های عرضه محصولات دیجیتالی پخش می شوند، قادر به شرکت در این رقابت باشند.

البته این تغییر موقتی است و فقط برای این دوره اعمال می شود و سال‌های بعد فقط فیلم‌هایی که در سینما اکران شده باشند، می‌توانند در اسکار شرکت کنند.

دیوید روبِن، مدیر آکادمی، همزمان از برخی تغییرات دیگر در نود و چهارمین دوره مراسم در سال ۲۰۲۲ خبر داد که مهترین آنها، ادغام دو شاخه مرتبط با صداگذاری بود.

او در عین حال به لغو قانون اجباری اکران ۷ روزه فیلم‌ها در لس آنجلس اشاره کرد؛ به این معنا که فیلمها برای شرکت در اسکار می‌توانند در شهرهای دیگری چون نیویورک، میامی، آتلانتا، شیکاگو، و یا سانفرانسیسکو نیز اکران شده باشند.

مدیر آکادمی با اشاره به چالش های زیادی که برای برگزاری نود و سومین دوره مراسم اسکار وجود دارد، گفت جزئیات و نکات مبهم زیادی هست که او هنوز پاسخی برای آنها ندارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG