لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۱

۹۲۸ عضو جدید به جمع رای دهندگان جایزه اسکار دعوت شدند


عکس تعدادی از اعضای جدید آکادمی رای دهندگان اسکار
عکس تعدادی از اعضای جدید آکادمی رای دهندگان اسکار

آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک روز دوشنبه اعلام کرد که ۹۲۸ عضو جدید از ۵۹ کشور مختلف را به رای دهندگان برای انتخاب جوائز اسکار اضافه کرده است. این حرکت به منظور افزایش تنوع در بین رای دهندگان است که تا پیش از این بخش عمده آنها را مردان سفید پوست تشکیل می دادند.

اعضای جدید شامل تیفانی هدیش هنرپیشه کمدی، دانیل کالویا بازیگر فیلم «برو بیرون» دو بازیگر آفریقایی تبار، و کمیل نانجیانی کمدین پاکستانی تبار و همسرش امیلی گوردون از جمله اعضای جدید آکادمی هستند.

دو هنرمند ایرانی نیز در بین اعضای جدید هستند: حسین جعفریان، فیلم پرداز فیلم «فروشنده» و فرنوش صمدی کارگردان فیلم های کوتاه «سکوت» و «نگاه».

اگر تمامی اعضا دعوت آکادمی را بپذیرند، تعداد زنان از ۲۹ درصد به ۳۱ درصد و تعداد افرادی که سفید پوست نیستند از ۱۳ درصد به ۱۶ درصد افزایش پیدا می کند.

آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک شامل بیش از ۷۰۰۰ عضو رای دهنده است که شامل بازیگران، فیلمنامه نویسان، کارگردانها و تهیه کنندگان فیلم می شود.

چند سالی است که نبود تنوع در هالیوود مورد انتقاد قرار می گیرد و آکادمی در سال ۲۰۱۶ وعده داد که برای افزایش نقش اقلیتها در سینما تلاش کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG