لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۵

نوه بنیانگذار «دیزنی» خواستار اهدای نیمی از دستمزد مدیران این شرکت به کارمندان کم درآمد شد


«ابیگیل دیزنی»، نوه «روی دیزنی» از بنیانگذاران شرکت «دیزنی» چند روز پس از انتقاد شدیدش از دستمزد بالا و به گفته او «دیوانه کننده» مدیر عاملان این شرکت، پیشنهاد جدیدی را مطرح کرده است.

او در مقاله ای در واشنگتن پست، از نابرابری میزان درآمد در شرکت «والت دیزنی» انتقاد کرده است. ابیگیل دیزنی پیشنهاد کرده است که این شرکت نیمی از جوایز نقدی را که به مدیرانش می دهد میان ۱۰درصد از کارمندانی که کمترین میزان دستمزد را در این شرکت دارند و تعدادشان حدود ۲۰۰ هزار نفر است تقسیم کند.

بنا به گزارش ها، شش نفر از مدیران عالی رتبه دیزنی از جمله «باب ایگر» مدیرعامل این شرکت سال گذشته جوایزی به ارزش ۶۲ میلیون دلار دریافت کردند که گفته می شود این رقم بسیار بیشتر از آن چیزی است که گزارش شده است.

باب ایگر، مدیرعامل شرکت دیزنی
باب ایگر، مدیرعامل شرکت دیزنی

خانم دیزنی می گوید کاستن از میزان جوایز نقدی مدیران، تأثیری بر کیفیت زندگی آنها نمی گذارد ولی کارمندان کم درآمد را از فقر و بدهی نجات می دهد و یا به داشتن بیمه مناسب درمانی و آموزش کودکان کمک می کند.

ابیگیل دیزنی چندی پیش در توییتی از درآمد میلیونی آقای «ایگر» انتقاد کرد که ۱۴۲۴ برابر درآمد متوسط کارمندان این شرکت تخمین زده می شود.

شرکت دیزنی پیش از این از حقوق بالای مدیر عامل خود دفاع کرده بود و گفته بود تعیین میزان دستمزد آقای ایگر، ۹۰ درصد بر اساس شایستگی و عملکرد خارق العاده او بوده است.

این شرکت در پاسخ به انتقاد خانم دیزنی، به برنامه های اخیر این شرکت که دست کارمندان را برای انتخاب بیمه های درمانی بهتر و آموزش مناسب برای فرزندانشان باز می کند اشاره کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG