لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۷

عبدالفتاح سلطانی به ۱۳ سال زندان محکوم شد


عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری و مدافع حقوق بشر در ایران، که در بند ۳۵۰ اوین زندانی ست، در دادگاه تجدید نظر به ۱۳ سال زندان محکوم شد.

آقای سلطانی که از ۱۹ شهریور ۱۳۹۰ در زندان به سر می برد، با حکم بدوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی به ۱۸ سال حبس و تبعید به براز جان و ۲۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شده بود. او پیشتر نیز سه بار زندانی شده و ماه های طولانی را در انفرادی گذرانده بود.

مائده سلطانی، دختر عبدالفتاح سلطانی، به سایت کلمه گفته است در بازجویی ها به پدرش تفهیم شده که در صورت نوشتن توبه نامه و مصاحبه علیه دیگران و از جمله شیرین عبادی، در حکم او تخفیف داده خواهد شد. آقای سلطانی همواره پاسخ داده است که درباره فعالیت های گذشته خود و نیز درمورد دیگران دروغ نخواهد گفت و برایش مهم نیست که حکم دادگاه علیه او چه خواهد بود.

عبدالفتاح سلطانی روز سه شنبه از رفتن به بیمارستان به دلیل اجبار به داشتن دستبند خودداری کرد. او در زندان Aبه بیماری شدید کم خونی مبتلا شده و به توصیه پزشک زندان باید در بیمارستان بستری شود. اتهام های آقای سلطانی، تبلیغ علیه نظام، تشکیل کانون مدافعان حقوق بشر، اجتماع و تبانی علیه نظام و تحصیل مال حرام است.
XS
SM
MD
LG