لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۱۸

دیدار محمود عباس با حسنی مبارک


دیدار محمود عباس با حسنی مبارک
دیدار محمود عباس با حسنی مبارک

محمود عباس، رهبر تشکیلات خودگردان فلسطینی روز پنجشنبه در پی ملاقات با حسنی مبارک، همتای مصری در قاهره به خبرنگاران گفت جرج میچل، فرستاده ویژه آمریکا در خاورمیانه قرار است هفته آینده به منطقه سفر کند و تاکید کرد پیش شرط فلسطینیان دایر بر توقف شهرک سازی اسرائیل در کرانه باختری رود اردن و اورشلیم شرقی برای از سرگیری مذاکرات صلح همچنان بر قوت خود باقی است.

آقای عباس گفت این مسئله به طور واضح با دولت آمریکا در میان گذاشته شده است. تلاش ها برای راه اندازی مذاکرات مستقیم صلح روز سه شنبه با اذعان واشنگتن دایر بر صرفنظر از متقاعد ساختن اسرائیل به توقف موقت شهرک سازی در کرانه باختری رود اردن به بن بست رسید. فلسطینیان بر این باورند که لجاجت اسرائیل سبب شده تا آمریکا دست از تلاش بکشد. فلسطینیان همچنین توانایی واشنگتن را برای کمک به ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی زیر سوال برده اند. مقام های آمریکایی از قصد واشنگتن برای ترغیب دو طرف به گفتگوهای غیر مستقیم صلح خبر داده اند.

ارتش اسرائیل روز پنجشنبه از حمله جنگنده های آن کشور به آنچه مراکز تولید سلاح در نوار غزه عنوان کرد، خبر داد. به گفته مقام های نظامی اسرائیل، حمله هوایی روز پنجشنبه در واکنش به پرتاب موشک از سوی فلسطینیان به خاک اسرائیل صورت گرفت. به گفته شاهدان عینی یک مدرسه و چند واحد مسکونی در حمله روز پنجشنبه جنگنده های اسرائیلی به نوار غزه آسیب دیده است.

XS
SM
MD
LG