لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۹

عباس کیارستمی رئیس جدید فرهنگستان فیلم آسیا


عباس کیارستمی رئیس جدید فرهنگستان فیلم آسیا
عباس کیارستمی رئیس جدید فرهنگستان فیلم آسیا

روزنامه «کوریا هرالد» چاپ سئول پایتخت کره جنوبی به نقل از مقامات فرهنگستان فیلم آسیا گزارش کرد: عباس کیارستمی، فیلمساز ایرانی و دارنده نخل طلایی جشنواره فیلم کن، بعنوان رئیس جدید فرهنگستان فیلم آسیا برگزیده شده است. رئیس جدید فرهنگستان فیلم آسیا مدیریت پانزدهمین دوره جشنواره فیلم «پوسان» کره جنوبی را نیز برعهده خواهد داشت.

به گفته مدیران جشنواره فیلم پوسان، نائوکو اوگیگامی، فیلمساز ژاپنی و کیم هیونگ گو، فیلمساز و عکاس کره ای عباس کیارستمی را در اداره این فرهنگستان همراهی می کنند.

فرهنگستان فیلم آسیا از شش سال پیش تاکنون در گسترش فرهنگ فیلمسازی در کشورهای آسیایی گامهای موثری برداشته است. آموزش فیلمسازی به جوانان در بیش از بیست و چهار کشور جهان، کمک به دانشکده های فیلم آسیای جنوب شرقی و توسعه سینما در مناطق محروم اقدامات انجام شده این فرهنگستان است.

همکاری گروهی دانشجویان فیلم برای پیشبرد همه مراحل یک فیلم در خود منطقه و به دور از کلاسهای درس، از ویژگی های آموزشی این فرهنگستان است.

جدیدترین برنامه این فرهنگستان دعوت از بیست و شش دانشجوی فیلم برای شرکت در ساخت پروژه جدیدی ست که از سی ام ماه سپتامبر آغاز و تا شانزدهم اکتبر امسال ادامه خواهد یافت.

XS
SM
MD
LG