لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۲

شما می توانید راوی وقایع ایران باشید


روزنامه نگاران از گزارش رویدادهای اخیر ایران منع شده اند و با محدودیت های دست و پا گیری روبرو هستند، اما شما می توانید بر این محدودیت ها غلبه کنید. کشف حقیقت توسط شما، حقیقتی که از پشتوانه تصویر و نیز صداقت و امانتداری شما برخوردار باشد، می تواند دنیا را از آنچه در ایران می گذرد آگاه کند. چنانچه تصميم به همکاری با ما گرفتيد، از شما خواهشمندیم عقاید شخصی خود را برای ما بازگو نکنید، بلکه سعی کنید رویدادها را همانطور که هست همراه با صدا و تصویر برای ما به آدرس www.voapnn.com/negaheshoma بفرستید.

بهتر است ویدیوها به طور مشخص حاوی تصاویری باشند که در اینجا به مشخصات حرفه ای آن اشاره می کنیم:

نخست: از آنچه اتفاق می افتد ابتدا یک نمای باز بگیرید، سپس از چهره ها، تابلوها و پارچه نوشته هایی که در دست جمعیت است و نیز حرکات منظم دست و پای آنان نماهای نزدیک بگیرید. همچنین گرفتن نمای نزدیک از جمعیت در حالی که شعار می دهد می تواند مفید واقع شود.

دوم: ما مایل هستیم بدانیم کسانی که در خیابان هستند چه می گویند. به این منظور دوربین را روی چهره افراد زوم کنید و به آنها اجازه بدهید خواسته خود را بیان کنند و بگویند در حال حاضر در چه منطقه ای از شهر و یا حتی روستا هستند. ما نمی خواهیم بدانیم آنان چه فکر می کنند، بلکه مشتاق هستیم واقعیت را بفهمیم.

سوم: چنانچه بتوانید آنچه را که می بینید از زوایای مختلف به تصویر بکشید بسیار مفید خواهد بود. لازم نیست همه تصویر را در حالت ایستاده بگیرید، بلکه گاهی گرفتن تصویر از زاویه بالا یا پایین می تواند جذاب تر و مفیدتر باشد. تنوع نماها به ما اجازه می دهد بهتر اصل واقعه را بازگو کنیم.

و در نهایت اینکه به ما بگویید تصاویر مربوط به کدام ناحیه و مربوط به چه زمانی است. هر گونه اطلاعات بیشتری نیز ارایه بدهید از آن استقبال می کنیم. اما به یاد داشته باشید که خود را به مخاطره نیافکنید، مراقب سلامت خود باشید و از قانون تخطی نکنید.

XS
SM
MD
LG