لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۱

بخش های بزرگی از جاکارتا همچنان در زير آب است


در حالی که سيلاب های جاکارتا پايتخت اندونزی امروز، سه شنبه، وارد پنجمين روز خود شده است، دو سوم جاکارتا زير آب رفته است و در برخی از نقاط چهار متر آب، زمين را فرا گرفته است.

یک سخنگوی پلیس می گوید شمار کسانی که در پنج روز سیل در جاکارتا و مناطق اطراف آن جانسپرده اند تا کنون به ۴۴ تن رسیده است. دست کم ۲۹۰ هزار نفر هنوز قادر نیستند به خانه هایشان باز گردند. سیل در برخی از بخش های پایتخت فرو کش کرده است، اما بیشتر شهر هنوز زیر آب است.

هزاران تن از ماموران امداد با استفاده از هليکوپتر و قايق های باد کردنی در تلاش برای نجات مردم از پشت بام خانه ها و بالای درختان هستند.

با اين حال همچنان بسياری از مردم دولت اندونزی را متهم می سازند که اقدامات کافی برای کمک به قربانيان فاجعه معمول نداشته است.

مقامات بهداشتی می گويند بسیاری از منابع آب آشامیدنی آلوده شده است و هشدارمی دهند که مردم درخطرابتلا به بيماری های ناشی از آب آلوده هستند.

ريزش چند روز باران های سيل آسا در اندونزی، باعث جاری شدن سيل های گسترده ای گرديده است و ريزش باران های بيشتری ظرف دو هفته آينده پيش بينی شده است.

وزير محيط زيست اندونزی طرح ريزی های ضعيف شهری و کثرت ساختمان سازی را در حوزه های طبيعی آبگير، علت بروز فاجعه دانسته است.

XS
SM
MD
LG