لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۴

حمله اسرائيل ۷ ستيزه جوی فلسطينی را از پای درآورد


حمله روز يکشنبه اسرائيل به ساحل غربی رود اردن باعث کشته شدن هفت فلسطینی شد. مقامات اسرائيل يکی از کشته شدگان را بعنوان طراح اصلی بمب گذاريهای انتحاری گروه جهاد اسلامی ميدانند.

نيروهای اسرائيل در تعقيب ستيزه جويان فلسطينی خانه ای را در نزديکی شهر «جنين» در ساحل غربی رود اردن به محاصره در آوردند. پس از اينکه ستيزه جويانی که در داخل خانه بود حاضر نشدند خود را تسليم کنند و بسوی نيروهای اسرائيلی تيراندازی کردند نيروهای اسرائيل نيز متقابلا بسوی آنها آتش گشودند. ارتش اسرائيل بعدا" خانه را توسط بلدوزر منهدم و با خاک يکسان کرد.

از جمله کشته شدگان، «الياس الشاکر» است. مقامات اسرائيلی ميگويند «شاکر» يکی از تروريستهای ارشد جهاد اسلامی و مسئول يک سلسله بمب گذاريهای اخير در داخل خاک اسرائيل است.

آخرين حمله منتسب به جهاد اسلامی که در روز هفدهم ماه آوريل گذشته صورت گرفت ۱۱نفر را در در کافه ای در تل آويو کشت. يک جوان آمريکائی که در اثر اين واقعه زخمی شده بود روز يکشنبه در گذشت.

محمود عباس، رهبر تشکيلات خودمختار فلسطينيان، حمله نظامی روز يکشنبه اسرائيل را باعث توسعه غلط عمليات نظامی در منطقه خواند و عمل اسرائيل را مسبّب گسترش خشونت و ناآرامی دانست.

XS
SM
MD
LG