لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۴۲

داور سوئدی فوتبال پس از تهديد شدن به مرگ اعلام بازنشستگی کرد - 2005-03-12


آندرس فريسک داور فوتبال از سوئد، متعاقب چندين مورد تهديد مرگ بازنشستگی خويش را از فوتبال اعلام داشته است. اين تهديدها از سوی حاميان تيم انگليسی چلسی پس از مسابقه تيم های بارسلون اسپانيا و چلسی در استاديوم معروف نوکامپ در شهر بارسلون در ماه ميلادی پيش آغاز شد.

در اين مسابقه جام باشگاه های اروپا چلسی با نتيجه ۲ بر ۱ مغلوب شد ولی بعد با پيروزی ۴ به ۲ در زمين خودی جمعاً بر رقيب اسپانيايی غلبه کرده و به دور بعدی پيش رفت. در پی مسابقه رفت بين چلسی و بارسلون تماشاگران حامی چلسی در پيامهای تلفنی و کامپيوتری و پستی شان آندرس فريسک را تهديد به مرگ کردند.

فريسک ۴۲ ساله در جايگاه کامپيوتری فدراسيون فوتبال سوئد گفت که بازی فوتبال به اينهمه دردسر نمی ارزد و افزود که ايمنی خانواده اش بيش از هر چيز برای او اهميت دارد. داور سوئدی گفت: "من يک خانواده بزرگ دارم و خيلی نگرانم... ممکن است هر اتفاقی بيافتد."

در مسابقه چلسی و بارسلون فريسک در دقيقه ۵۶ ، دومين کارت زرد را به ديديه دروگبا، مهاجم چلسی داد و به اين ترتيب اين بازيکن از زمين اخراج شد.

در ماه سپتامبر گذشته نيز فريسک در ميانه يک حادثه در جريان مسابقه ای بين تيم های آ اس رم از ايتاليا و دينامو کيف از اوکرائين بود. در آن مسابقه موقع هافتايم تماشاگران در استاديوم المپيک شهر رم از تريبونها به طرف او شئی پرتاب کردند و داور مسابقه را رها کرد.

آندرس فريسک در ۱۳۲ مسابقه بين المللی داوری کرده و در ۳ فينال قهرمانی اروپا و نيز مرحله نهايی جام جهانی سال ۲۰۰۲ ظاهر شده است.

XS
SM
MD
LG