لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۷

جام قهرمانان ليگ های فوتبال اروپا - 2005-03-10


در بازيهای جام قهرمانان ليگ های فوتبال اروپا، باشگاههای بايرن مونيخ از آلمان، ليوپول از انگلستان، پی اس وی ايندهاون از هلند و يونتوس از ايتاليا به مرحله يکچهارم نهايی راه يافتند.

بايرن مونيخ که در بازی برگشت در برابر باشگاه انگليسی آرسنال در لندن با نتيجه ۰-۱ شکست خورد، در مجموع با تفاضل گل برتر با اختلاف ۲-۳ برنده شد.

يونتوس که دوبار جام قهرمانی مسابقات را کسب کرد، تيم رئال مادريد از اسپانيا و 9 بار قهرمان مسابقات را از دور بازيها حذف کرد. مسابقه دو تيم در وقت اضافی و با نتيجه ۱-۲ بپايان رسيد. رئال مادريد با بازيکنانی چون ديويد بکهام و رونالدو با ناباوری و يأس زمين بازی را ترک کرد. از سال ۱۹۹۳ اين نخستين بار است که يک تيم اسپانيايی نتوانسته است بمرحله يکچهارم نهايی اين مسابقات راه يابد.

ليورپول، چهار بار قهرمان مسابقات در زمين باير لورکوزن در آلمان با نتيجه ۱-۳ برنده شد و راهی مرحله يکچهارم نهايی شد. پی اس وی ايندهاون نيز باشگاه فرانسوی موناکو را با نتيجه ۰-۲ شکست داد و در مجموع با تفاضل گل بهتر با اختلاف ۰-۳ برنده شد.

پيشتر چلسی از انگلستان در برابر اف سی بارسلونا از اسپانيا در مجموع با تفاضل گل برتر با اختلاف ۴-۵ ، آ-ث ميلان از ايتاليا در سريال رفت و برگشت با منچستريونايتد از انگلستان در مجموع با تفاضل گل بهتر و با اختلاف ۰-۲ ، و باشگاه فرانسوی ليون چهار بار مدافع جام قهرمانی در برابر وردر برمن از آلمان در مجموع با تفاضل گل بهتر با اختلاف ۲-۱۰ به پيروزی نائل شدند و بمرحله يکچهارم نهايی راه يافتند.

هفته آينده باشگاه پرتغالی اف سی پورتو در زمين اينترميلان در ايتاليا بازی می کند. دو باشگاه در مرحله رفت در پرتغال با نتيجه ۱-۱ مساوی کردند.

قرعه کشی باشگاهها برای شرکت در مراحل يکچهارم نهايی و نيمه نهايی ۱۸ مارس برگزار می شود. مرحله يکچهارم نهايی ۵، ۶، ۱۲ و ۱۳ آوريل و مرحله نيمه نهايی ۲۶، ۲۷ آوريل، ۳ ، ۴ ماه می آينده و بازی فينال ۲۵ ماه می آينده در استانبول برگزار می شود.

XS
SM
MD
LG