لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۷

تنيس جام ديويس؛ <br> پيروزی کرواسی در برابر تيم آمريکا  - 2005-03-07


پيروزی تيم تنيس جام ديويس کرواسی در برابر تيم آمريکا باعث خوشحالی دوستداران تنيس در سراسر آنکشور شده است. تيم کرواسی تيم آمريکا را با نتيجه ۳-۲ شکست داد و بمرحله يکچهارم نهايی بازيهای گروه جهانی راه يافت.

ايوان ليوبچيچ بازيکن کروات در برابر اندی راديک برجسته ترين تنيس باز آمريکايی در پنج ست و با نتيجه ۲-۶، ۷-۶، ۶-۷، ۳-۶، ۶-۴، به پيروزی رسيد. مسابقه دو بازيکن سه ساعت و ۵۸ دقيقه بدرازا کشيد و تيم کرواسی در سريال پنجگانه مسابقات در برابر تيم آمريکا که در شهر کارسون کاليفرنيا برگزار شد، با اختلاف ۱-۳ برنده شد.اين مسابقه بطور مستقيم از طريق راديو و تلويزيون در کرواسی پخش شد.

تيم آمريکا با بازگشت آندره آغاسی و بازيکنان برجسته ای چون اندی راديک و دو برادر دوقلوی باب و مايک برايان در شش مسابقه در تنيس جام ديويس شکست نخورده بود.

ليوبچيچ در تنيس دوبل بهمراه ماريو آنچيچ تيم برادران برايان را شکست داد. تيم کرواسی در مرحله يکچهارم نهايی که ماه ژوئيه آينده برگزار می شود با تيم رومانی بازی خواهد کرد که تيم بلاروس را با نتيجه ۲-۳ شکست داد.

تيم آمريکا در ماه سپتامبر آينده و در پی برگزاری تنيس آزاد آمريکا با يک تيم درجه دو گروه جهان بازی خواهد کرد.

در مسابقه ديگری در گروه جهانی، تيم اسپانيا مدافع جام قهرمانی در برابر اسلواکی با نتيجه ۱-۴ شکست خورد. اسلواکی در يکچهارم نهايی با هلند روبرو خواهد شد که تيم سوئيس را با اختلاف ۲-۳ مغلوب ساخت. تيم سوئيس بدون حضور راجر فدرر تنيس باز شماره يک مردان جهان در اين رويداد شرکت کرد.

در مسابقات ديگر در گروه جهانی، اتريش در برابر استراليا با نتيجه ۰-۵ شکست خورد، و آرژانتين در برابر جمهوری چک با نتيجه ۵-۰ برنده شد. تيمهای استراليا و آرژانتين در مرحله يکچهارم نهايی روياروی يکديگر قرار خواهند گرفت.

تيم روسيه نيز با نتيجه ۱-۴ از سد شيلی گذشت و در يکچهارم نهايی با تيم فرانسه که تيم سوئد را با نتيجه ۲-۳ شکست داده بود، بميدان می رود.

در مسابقات تنيس جام ديويس گروه دو تيمهای آسيا، تيم ايران در برابر تيم کويت با اختلاف ۰-۳ با شکست روبرو شد. اشکان شکوفی، اکبر طاهری و انوشا شاهقلی برای تيم ايران در اين مسابقات که در تهران برگزار شد، بازی کردند.

XS
SM
MD
LG