لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۱۷

نظرسنجی کميته بين المللی المپيک؛<br>۵۹ درصد شهروندان نيويورک خواستار ميزبانی المپيک ۲۰۱۲ هستند - 2005-03-02


در يک نظرسنجی خصوصی که از سوی کميته بين المللی المپيک بمنظور ارزيابی ميزان پشتيبانی عمومی از پنج شهر رقيب خواستار ميزبانی المپيک تابستانی ۲۰۱۲ انجام شد، فقط ۵۹ درصد بنفع شهر نيويورک بعنوان ميزبان مسابقات رأی دادند.

نيويورک طی ارائه درخواست ميزبانی مسابقات به کميته بين المللی المپيک، ميزان پشتيبانی عمومی از درخواست شهر را بين ۶۴ تا ۷۹ درصد ذکر کرده بود. نتايج نظرسنجی کميته بين المللی المپيک هفته گذشته و طی بازديد هيأت ارزيابی کميته از شهر نيويورک به مقامات آن شهر ارائه شد، ولی آنان اين نتايج را کم اهميت جلوه دادند و گفتند اختلاف نظرهائی که در زمينه محل ساختمان استاديوم المپيک در آن شهر وجود دارد، در اين نظرسنجی تأثير گذاشته است.

دن داکتروف، معاون شهردار نيويورک که رئيس کميته درخواست کننده ميزبانی مسابقات آن شهر است، می گويد هيأت ارزيابی کميته بين المللی المپيک طی بازديد از نيويورک به ميزان انرژی، هيجان و اشتياق شهروندان آن شهر برای ميزبانی مسابقات پی برد و آخرين نظرسنجی که هفته گذشته در اين زمينه و توسط روزنامه نيويورک تايمز بعمل آمد نشان می دهد که ۶۷ درصد اهالی نيويورک از ميزبانی بازيها پشتيبانی می کنند.

کميته بين المللی المپيک ژوئيه آينده طی گردهمآئی در سنگاپور، شهر ميزبان را از ميان پنج شهر پاريس، لندن، مادريد، مسکو و نيويورک انتخاب خواهد کرد.

بهر حال سوای نيويورک نتايج نظرسنجی خصوصی کميته در باره شهرهای ديگری که خواستار ميزبانی مسابقات هستند، رقمی کمتر از ميزان اعلام شده توسط مقامات مسئول آن شهر است. مقامات لندن مدعی شده بودند که ۷۳ درصد شهروندان لندنی از ميزبانی مسابقات پشتيبانی می کنند در حاليکه نظرسنجی کميته بين المللی المپيک نشان داد که ۶۸ درصد خواهان ميزبانی بازيها هستند.

در مادريد مقامات شهر گفته بودند ۸۹ درصد از ميزبانی مسابقات پشتيبانی می کنند، ولی در نظر سنجی کميته المپيک نشان داد ۸۱ درصد اهالی مادريد خواهان آنند که شهرشان ميزبان المپيک ۲۰۱۲ بشود.

مسکو مدعی ۹۰ درصد پشتيبانی از سوی شهروندان آن است، در حاليکه در نظرسنجی کميته ۷۷ درصد نشان داده می شود.

شهر پاريس در نظرسنجی کميته بين المللی المپيک با کسب ۸۵ درصد آرا پيشتاز است و اين در حالی است که مقامات آن شهر می گويند ۷۷ درصد در پايتخت فرانسه خواستار ميزبانی المپيک هستند.

XS
SM
MD
LG