لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۸

نقش سوريه در دستگيری برادر نا تنی  صدام  حسين  - 2005-02-27


مقامات عراقی ميگويند برادر نا تنی صدام حسين رئيس جمهور مخلوع عراق را دستگير کرده اند.

مقامات عراقی در باره خبر دستگيری ابراهيم حسن التکريتی جزئيات بيشتری منتشر نکرده اند . اما بعضی گزارشها از درگيری سوريه در دستگيری او حکايت دارد.

خبرگزاری آسوشيتد پرس ميگويد دمشق اين مسئول سابق تشکيلات اطلاعاتی عراق را امروز، يکشنبه به نشانه حسن نيت تحويل داد.

مقامات عراقی ميگويند وی کشتار و شکنجه عراقی ها را برنامه ريزی و نظارت ميکرد و در بسياری از عمليات تروريستی درگير بوده است.

ابراهيم الحسن التکريتی که در رژيم سابق مسئول امور امنيتی بود يکی از قريب دوازده نفر مقامات تحت تعقيب است که تا کنون توانسته اند از دستگيری يا کشته شدن در عمليات تعقيب توسط نيروهای امنيتی تحت فرماندهی آمريکا فرار کنند .

ابراهيم حسن التکريتی در فهرست پنجاه و پنج نفری افرادی که آمريکا بشدت در تعقيب آنها بود در رديف سی و ششم قرار داشت. اغلب افرادی که در اين فهرست بودندکشته، دستگير و يا تسليم شده اند.

در همين حال قاسم داود مسئول امور امنيت ملی عراق ميگويد نيروهايش به پيدا کردن ابو مصعب الزرقاوی تروريست تحت تعقيب ، پس از دستگيری دو نفر از دستياران وی طی چند روز گذشته ، بسيار نزديک شده اند .

شهر شمالی موصل امروز صحنه انفجاری در نزديکی يک پاسگاه پليس بود که به کشته شدن پنج نفر منجر شد . سه نفر از کشته شدگان پليس و دو نفر غير نظامی معرفی شده اند.

XS
SM
MD
LG