لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۲

هيأت ارزيابی کميته بين المللی المپيک به بازديد از شهر نيويورک پايان داد - 2005-02-25


هيأت کميته بين المللی المپيک به بازديد چهار روزه از شهر نيويورک بمنظور ارزيابی طرحهای ميزبانی مسابقات المپيک تابستانی ۲۰۱۲ که از سوی مقامات شهر ارائه شد، پايان داد.

نوال موتوکی رئيس هيأت ارزيابی کميته بين المللی المپيک اظهار داشت آن هيأت نسبت به درخواست مقامات شهر نيويورک برای ميزبانی مسابقات دلگرم شده و احساس پشتيبانی کرد. ولی پرسش هائی درباره استاديومی که در ناحيه منهتن ساخته می شود و بعنوان محل برگزاری مسابقات در نظر گرفته شده است مطرح شد، همچنان بحث انگيز است.

مايکل بلومبرگ شهردار نيويورک به هيأت ۱۳ نفره اطمينان داد استاديوم که ۱.۴ ميليارد دلار هزينه بنای آن خواهد بود، ساخته خواهد شد. طی ارائه طرحهای نيويورک برای ميزبانی المپيک تابستانی ۲۰۱۲ يک پيام ويديوئی پرزيدنت بوش که در آن به هيأت کميته بين المللی المپيک اطمينان داد دولت فدرال به پرداخت مخارج تأمين امنيت برگزاری مسابقات کمک خواهد کرد، نشان داده شد.

تأمين امنيت برگزاری مسابقات المپيک تابستان گذشته در آتن پايتخت يونان از يک ميليارد دلار نيز بيشتر شد.

جورج پاتاکی فرماندار نيويورک گفت اعضای هيأت پرسشهای زيادی درباره ايمنی برگزاری مسابقات داشتند. او اضافه کرد: "آيا اين رويداد بعنوان يک رويداد امنيت ملی مشخص خواهد شد؟ و پاسخ اين است که اطمينان داريم، بله. آيا ايالت و شهر نيويورک توان پيش رفتن با تضمين های مالی و ساير اقداماتی که تاکنون بعمل آمده اند را دارد؟ پاسخ به آن نيز مثبت است و ما اينکار را خواهيم کرد."

گزينش شهر ميزبان مسابقات ششم ژوئيه آينده با رأی مخفی انجام خواهد شد. هيأت ارزيابی کميته بين المللی المپيک تاکنون از شهرهای مادريد و لندن نيز بازديد کرده است و قرار است در پی بازديد از نيويورک از پاريس و مسکو نيز ديدن کند.

XS
SM
MD
LG