لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۳

مسابقه سالانه ستارگان ليگ ملی بسکتبال مردان آمريکا NBA - 2005-02-21


در بازيهای سالانه ستارگان منتخب ليگ ملی بسکتبال مردان آمريکا NBA، تيم کنفرانس شرقی تيم کنفرانس غربی را با نتيجه ۱۱۵-۱۲۵ شکست داد. در سه سال گذشته تيم کنفرانس تيم کنفرانس غربی در اين رويداد برنده شده بود.

آلن آيورسون پرامتيازترين بازيکن NBA که برای تيم فيلادلفيا سونتی سيکسرز بازی می کند، بعنوان پر ارزشترين بازيکن مسابقه MVP انتخاب برگزيده شد. آيوزسون در اين مسابقه که در دنور کلرادو برگزار شد، ۱۵ امتياز کسب کرد، ۱۰ بار به کسب امتيازات کمک کرد و ۵ بار نيز توپ را از دست حريف درآورد.

اين دومين بار است که آيورسون بعنوان MVP مسابقه ستارگان منتخب ليگ برگزيده شده است. بار نخست در سال ۲۰۰۱ بود که تيم کنفرانس شرقی تيم کنفرانس غربی را با نتيجه ۱۱۰-۱۱۱ شکست داد. در آن مسابقه آيورسون در ۹ دقيقه آخر بازی و در حاليکه تيمش با اختلاف ۲۱ امتياز عقب افتاده بود، ۱۵ امتياز کسب کرد و پيروزی تيم کنفرانس شرقی را ميسر ساخت.

در اين بازی، ری آلن که برای تيم سياتل سوپرسونيکس بازی می کند با کسب ۱۷ امتياز پرامتيازترين بازيکن تيم کنفرانس غربی بود.

در آئينهای قبل از شروع مسابقه، شکيل اونيل ستاره تيم کنفرانس شرقی بيشترين توجه تماشاگران را بخود جلب کرد. شکيل حتی اندکی برای آنان رقصيد، حرکات برک دانس Break Dance را انجام داد و با همه اعضای تيم کنفرانس غربی دست داد و آنان را در آغوش کشيد بجز کوبی برايانت، همتيمی سابقش در تيم لس آنجلس ليکرز. مناسبات دو بازيکن برجسته ليگ به تلخی گرائيده است. شکيل ۱۲ امتياز، ۶ ريباند داشت، در حاليکه کوبی برايانت ۱۶ امتياز و ۶ ريباند بدست آورد.

بازيهای فصل معمول ليگ سه شنبه ادامه خواهد يافت. در حال حاضر در بازی فصل سان آنتونيو اسپرز با ۴۱ پيروزی و ۱۲ شکست، پيشتاز است.

XS
SM
MD
LG