لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۵

در ادامه اعتماد سازی با فلسطينی ها اسرائيل بقايای ۱۵ ستيزه جو را پس داد - 2005-02-14


اسرائيل درادامه اقدامات خود برای اعتماد سازی ميان طرفين اسرائيلی وفلسطينی، بقايای اجساد 15 فلسطينی ستيزه جو را که درحمله به اسرائيلی ها کشته شده بودند، تحويل مقامات فلسطينی داد.

ارتش اسرائيل می گويد قصد دارد حدود 500 زندانی فلسطينی را نيزکه کابينه اسرائيل اخيرا با آزادی آن ها موافقت کرد، آزاد کند.

با اين حال اسرائيل طرح تحويل امنيت شهراريحا را به فلسطينيان به علت عدم توافق نسبت به جزئيات طرح، به تعويق افکند. اريحا نخستين شهرازچندين شهرکرانه باختری رود اردن است که اسرائيل درنظردارد امنيت آن ها را به فلسطينيان بسپارد.

دررويدادهائی ديگر، کرانه باختری روزدوشنبه هنگامی که نيروهای اسرائيل يک فلسطينی را به قتل رساندند، شاهد خشونت هائی بود. ارتش اسرائيل می گويد اين فلسطينی کوشش می کرد با چاقوبه سربازان حمله کند. ستيزه جويان نيزخمپاره ای به يک پاسگاه ارتش اسرائيل درباريکه غزه پرتاب کردند، اما تلفاتی به بارنيامد.

درهمين حال محمود عباس رئيس تشکيلات خود گردان فلسطينی درمصاحبه ای که مفاد آن درشماره روزدوشنبه روزنامه نيويورک تايمزمنتشرشد، نسبت به گفتگوهای صلح ابرازاميدواری کرد واين گفتگوها را "عصرجديدی" به دنبال متجاوزازچهارسال خشونت دانست. m

XS
SM
MD
LG