لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۷

مسابقات قهرمانی اسکی آلپاين Alpine  زنان در سانتا کاترينا  - 2005-02-11


در مسابقات قهرمانی جهانی اسکی آلپاين Alpine زنان در سانتا کاترينا در ايتاليا، يانيکا کاستليچ برنده مدال طلای المپيک از کرواسی عنوان قهرمانی اسکی مارپيچ را کسب کرد.

کاستليچ مسير مسابقه را در دو مرحله در يک دقيقه و ۹۸/۴۷ ثانيه اسکی کرد. او نخستين اسکی باز زن است که در ۲۳ سال گذشته توانسته است عناوين قهرمانی سه مسابقه را در مسابقات قهرمانی جهانی کسب کند.

تانيا پوتياينن اسکی باز فنلاندی با اختلاف هيجده صدم ثانيه از کاستليچ مدال نقره مسابقات را کسب کرد. پوتياينن نخستين اسکی باز زن فنلاندی است که در اين رويداد صاحب مدال شده است. سارکا زاهروبسکا اسکی باز چک با اختلاف شصت و هفت صدم ثانيه از کاستليچ در مکان سوم قرار گرفت.

کاستليچ در عين حال در اسکی سرعت و اسکی مختلط نيز در مسابقات سانتا کاترينا برنده شد. اسکی باز کروات در اوايل هفته جاری بدليل ابتلا به سرماخوردگی و تب شديد و سرفه نتوانست در اسکی مارپيچ بسيار بزرگ اسکی کند.

آخرين زن اسکی بازی که سه مدال طلا در مسابقات قهرمانی جهانی اسکی آلپاين کسب کرد، اريکا هس اسکی باز سوئيسی بود که در مسابقات اسکی مارپيچ بزرگ و اسکی مختلط در سال ۱۹۸۲ در اتريش به پيروزی نائل شد.

XS
SM
MD
LG