لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۵

عباس سه مامور امنيتی فلسطينی را اخراج کرد - 2005-02-10


ستيزه گران فلسطينی روز پنجشنبه ده ها خمپاره و راکت به هدف های اسرائيلی در داخل و در نزديکی نوار غزه پرتاب کردند و رهبران فلسطينی و اسرائيل را با نخستين چالش عمده با آتش بس دو جانبه روبرو ساختند.

واکنش به اين حملات فوری بود. اسرائيل مذاکرات امنيتی با فلسطينيان را به تاخير انداخت، و رهبران فلسطينی به نيروهای امنيتی دستور دادند مهاجمان را پيدا کنند و آنها را متوقف سازند. افزون بر اين، به گفته منابع فلسطينی، محمود عباس رئيس تشکيلات خود گردان فلسطينی، سه مقام ارشد امنيتی در نوار غزه را بر کنار کرد.

گروه ستيزه گر حماس می گويد پرتاب راکت و خمپاره، که به گفته مقامات اسرائيلی در جريان آن به کسی آسيب نرسيد، پاسخی به تيراندازی سربازان اسرائيل در روز چهارشنبه و کشته شدن يک مرد فلسطينی بود، نه چالشی با قرار داد آتش بس.

يک سخنگوی حماس به راديو اسرائيل گفت اين گروه می خواهد به محمود عباس در رسيدن به هدفهايش کمک کند، اما در برابر ادامه حملات اسرائيل، ساکت نخواهد ماند.

در اين ميان، گزارش می رسد تيراندازی مرگباری نيز در يک زندان فلسطينی در شهر غزه روی داد. به گفته منابع فلسطينی، زمانی که ده ها مرد مسلح نقابدار به زندانی حمله کردند و چندين زندانی را آزاد ساختند، دست کم سه نفر که همدستان اسرائيل توصيف شدند، از پای در آمدند.

R

XS
SM
MD
LG