لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۴

الن مک آرتور رکورد قايقرانی بادبانی بدور دنيا را شکست - 2005-02-08


الن مک آرتور قايقران بريتانيائی رکورد جهانی قايقرانی انفرادی بدور دنيا با قايق بادبانی را شکسته است. خانم مک آرتور که ۲۸ سال دارد قايقرانی بدور جهان را بدون توقف در مسير مسابقه در ۷۱ روز و ۱۴ ساعت ، ۱۸ دقيقه و ۳۳ ثانيه بپايان رساند که يکروز و ۸ ساعت و ۳۸ دقيقه سريعتر از رکورد قبلی است که فرانسيس ژويان قايقران فرانسوی يکسال پيش بجای گذاشت.

مک آرتور با قايق ۸۶/۲۲ متری خود در پايان مسير مسابقه از خط تخيلی پايان مسابقه که بين اوشان در فرانسه و شبه جزيره ليزارد در کورنوال در ساحل جنوبی انگلستان در نظر گرفته شده بود، گشت و قايقش را به ساحل فالمات در کورنوال رساند.

قايقران انگليسی در پايان سفر دشوارش که با گذر از ميان آبهای خروشان اقيانوس، وزش شديد باد، شکستن بادبان قايق، آسيب ديدگی، خستگی مفرط و حتی تماس نزديک با يک نهنگ همراه بود گفت اين سفر از لحاظ جسمی و روحی کاملأ باور نکردنی بود.

الن مک آرتور در سال ۲۰۰۳ نيز تلاش کرد که رکورد جهانی قايقرانی انفرادی با بادبان بدور دنيا را بجای بگذارد، ولی دماغه قايقش در اقيانوس هند شکست. مک آرتور در سال ۲۰۰۱ در قايقرانی انفرادی با بادبان بدور دنيا، در مکان دوم قرار گرفت و سريعترين قايقران زن و جوانترين قايقران در تاريخ مسابقات شد.

XS
SM
MD
LG