لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۶

تيم ملی فوتبال کره شمالی وارد ژاپن شد - 2005-02-07


تيم ملی فوتبال کره شمالی روز دوشنبه دو روز قبل از شرکت در مسابقه مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ آلمان با ژاپن وارد آنکشور شد.

کره شمالی روز چهارشنبه در برابر تيم ميزبان، ژاپن، در آخرين مرحله مسابقات مقدماتی جام جهانی از آسيا در سايتاما بميدان می رود. اين نخستين مسابقه خارجی تيم ملی فوتبال کره شمالی از سال ۱۹۹۴ می باشد. امروز يان جونگ-سو سرمربی تيم کره شمالی به خبرنگاران گفت بازيکنانش در فرم عالی هستند و اميدوارند که تمام مسابقات مقدماتی را ببرند.

تيم کره شمالی چهل سال است که در دور نهايی مسابقات جام جهانی فوتبال شرکت نداشته است. بازی برگشت اين دو تيم روز هشتم ژوئن در پيونگ يانگ برگزار می شود.

ژاپن و کره شمالی با تيمهای ايران و بحرين در گروه B قرار دارند. گروه A نيز شامل تيمهای ملی کره جنوبی، عربستان سعودی، ازبکستان و کويت می باشد.

دو تيم برتر از هر گروه بطور اتوماتيک به دور نهايی مسابقات جام جهانی فوتبال در آلمان وارد می شوند. تيمهای سوم دو گروه در يک مسابقه حذفی شرکت می کنند که برنده با تيم چهارم از کنفدراسيون کانکاکاف در يک مسابقه ديگر حذفی بمصاف يکديگر می روند و برنده اين مسابقه نيز در بازيهای نهايی شرکت خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG