لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۴

رايس نگرانی های کمک روسيه به  برنامه  اتمی ايران را با لاوروف در ميان ميگذارد - 2005-02-05


کاندوليزا رايس وزير امور خارجه آمريکا برای مذاکره با رجب طيب اردوغان نخست وزير ترکيه وارد آنکارا شده است. بررسی اوضاع عراق در کانون مذاکرات است. پيشتر آدام راتفل وزير امور خارجه لهستان به کاندوليزا رايس وزير امور خارجه آمريکا گفته بود که ورشو در نظر دارد شمار سربازان خود را در عراق قرِب يک سوم کاهش دهد. آقای راتفلد اين موضوع را امروز در يک کنفرانس خبری با حضور خانم رايس در ورشو مطرح کرد. وزير امور خارجه لهستان که کشورش يک متحد آمريکاست گفت لهستان پس از اتمام روند انتخابات اخير عراق که وی آن را عامل تغييراتی بنيادی در آينده عراق توصيف کرد هشتصد نفر از نيروی دو هزار و پانصد نفری خود در عراق را به لهستان باز ميگرداند.

خانم رايس صبح امروزدر جريان سفری يک هفته ای به اروپا و خاورميانه ، که نخستين سفر خارجی او پس از احراز مقام وزارت امور خارجه آمريکا محسوب ميشود ازآلمان به پايتخت لهستان رفته بود.

خانم رايس اواخر وقت امروز به آنکارا رسيدو وی در پايتخت ترکيه در ملاقاتی که با سرگئی لاوروف وزير امور خارجه روسيه خواهد داشت ، برنامه ملاقات و مذاکرات پرزيدنت بوش و ولاديمير پوتين رئيس جمهوری روسيه را که قرار است اواخر اين ماه در اسلوواکی انجام گيرد تدارک خواهد ديد.

نگرانی های مرتبط با کمک روسيه به برنامه اتمی ايران نيز بخشی ديگر از مذاکرات وزير امور خارجه آمريکا در ملاقات با وزير امور خارجه روسيه را تشکيل ميدهد.

XS
SM
MD
LG