لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۸

پيشنهاد سرمربيگری تيم ملی واليبال زنان آمريکا به لانگ پينگ  - 2005-02-02


تيم ملی واليبال زنان آمريکا از " لانگ پينگ" ستاره پيشين تيم واليبال زنان چين، برنده مدال طلای المپيک ۱۹۸۴ دعوت کرده است که سرمربيگری تيم آمريکا را برای مسابقات المپيک ۲۰۰۸ که در پکن برگزار خواهند شد، بعهده گيرد. ولی رسانه های ورزشی چين گزارش داده اند که پذيرش چنين پيشنهادی دشوار خواهد بود.

لانگ پينگ که در حال حاضر سرمربی يکی از تيمهای ليگ حرفه ای واليبال ايتاليا است گفته است، مشغول بررسی پيشنهاد اتحاديه واليبال آمريکا است و بزودی به آن پاسخ خواهد داد. او که ۴۵ سال سن دارد سرمربيگری تيم واليبال زنان چين را به کسب مدال نقره المپيک ۱۹۹۶ در آتلانتا و مدال نقره مسابقات قهرمانی جهانی واليبال در سال ۱۹۹۸ بعهده داشت. وی در عين حال سرمربی تيم واليبال دانشگاه نيومکزيکو در آمريکا بود. دختر لانگ در همان ايالت بدنيا آمد و در آنجا زندگی می کند.

رسانه های گروهی چين به اين خبر بسرعت واکنش نشان دادند و بسياری گفتند اگر لانگ پينگ مقام سرمربيگری تيم واليبال زنان آمريکا را بپذيرد، چالش مستقيمی در قبال هدف چين برای کسب مدال طلای واليبال زنان در المپيک پکن بوجود خواهد آورد.

در يکی از شبکه های اينترنتی چين آمده است که اگر لانگ که يک بازيکن اصلی و رهبر معنوی واليبال چين است و نفوذ او بر چين و واليبال جهان بيش از هر بازيکن عادی است طی مسابقات واليبال المپيک پکن در کنار مخالف بايستد، مطمئن باشيد که پذيرش آن برای بازيکنان جديد چين و سرمربی آنان که زمانی دستيار لانگ بود و نيز تمام چينی هايی که جريان مسابقات را از طريق تلويزيون تماشا خواهند کرد، دشوار خواهد بود.

XS
SM
MD
LG