لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۲

شهر جکسون ويل آماده برگزاری مسابقه سوپربال Super Bowl می شود - 2005-01-31


شهر جکسون ويل در ايالت فلوريدا آماده ميزبانی سوپربالSuper Bowl ، بازی فينال ليگ ملی فوتبال حرفه ای آمريکايی NFL می شود که يکشنبه آينده ششم فوريه و با شرکت تيمهای نيوانگلند پاتريوتز قهرمان مسابقات گروه کنفرانس آمريکايی، و فيلادلفيا ايگلز قهرمان مسابقات گروه کنفرانس ملی برگزار می شود. دو تيم روز گذشته به جکسون ويل رفتند تا خود را آماده شرکت در مسابقه کنند.

اين نخستين باريست که سوپربال، بزرگترين رويداد ورزشی آمريکا در جکسون ويل برگزار می شود. انتظار می رود حدود ۱۰۰ هزار نفر برای تماشای مسابقه به آن شهر بروند. بيش از ۱۰ هزار داوطلب برای مهيا ساختن شهر به مقامات محلی پيوسته اند و در تميز کردن شهر، گلکاری، درختکاری، نصب برجهای موقت تلفن، تلويزيون و غيره به آنان کمک می کنند.

تدابير امنيتی تشديد می شود، و بسياری از مغازه داران اجناس خود را در هفته جاری به حراج گذاشته اند. پنج کشتی تفريحی در ساحل شهر بعنوان هتل های موقت شناور مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

ترتيب دهندگان مسابقات می گويند، جکسون ويل با ميزبانی سوپربال حدود ۳۰۰ ميليون دلار درآمد خواهد داشت. بازار کار دستفروشها نيز بسيار پر منفعت خواهد بود.

تيم فيلادلفيا ايگلز با ۱۵ پيروزی و ۳ شکست در بازيهای فصل برای نخستين بار در ۲۴ سال گذشته در سوپربال شرکت می کند. فيلادلفيا در سوپربال ۱۹۸۱ در برابر تيم اوکلند ريدرز شکست خورد.

تيم نيوانگلند پاتريوتز نيز با ۱۶ پيروزی و ۲ شکست در بازيهای فصل راهی سوپربال شده است. پاتريوتز مدافع جام قهرمانی است و اين سومين باری است که در سوپربال بازی می کند و در دو مسابقه قبلی در سوپربال، صاحب جام قهرمانی شد و روی پيروزی آن در اين سوپربال شرط بندی می شود.

تام بريدی کواتربک تيم پاتريوتز و داناوان مک نب کواتربک تيم ايگلز رهبری تيمهايشان را بعهده خواهند داشت.

XS
SM
MD
LG