لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۸

بمب گذارانتحاری با گريزاز تدابيرامنيتی ويژه پيش ازرای گيری ٨ نفر راکشت - 2005-01-29


شورشيانی که جنگی تمام عيار را عليه انتخابات ملی عراق عهد کرده اند امروز موجی از حملات جديد را براه انداختند، هرچند که تدابير امنيتی پيش از روز رای گيری نيز تشديد شده بود.

مقامات عراقی ميگويند يک بمب گذار انتحاری هشت نفر را در مقابل يک مرکز نظامی مورد استفاده مشترک نيروهای عراقی و آمريکائی در شهر خانقين در نزديکی مرز ايران کشت.

اين بمب گذار برای انفجار بمب از اتوموبيل استفاده نکرد بلکه قدم زنان به سوی هدف رفت و کمربند انفجاری بسته به خود را منفجر کرد.

انفجار و تيراندازی در نزديکی حوزه های رای گيری بسياری از نقاط در سراسر کشور ، گزارش شده است. محله های مرکزی بغداد نيز منعکس کننده صدای مسلسل سنگين و انفجاربود.

تدابير ويژه امنيتی برای حراست از رای گيری يکشنبه هم اکنون به اجرا گذاشته شده است. تمامی مرزهای عراق بسته، و آمد و شد در خيابانها محدود شده است. مقررات منع عبور و مرور شبانه نيزبرقرار، و فرودگاه بغداد تعطيل است.

عراقی ها روز يکشنبه مجمع ملی دويست و هفتاد و پنج نفری و شوراهای اجرائی استان ها را انتخاب خواهند کرد. مجمع ملی، قانونی اساسی را تدوين خواهد کرد که می تواند راه را برای انتخاب دولتی جديد در اواخر سال جاری هموار کند.

XS
SM
MD
LG