لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۹

گزارشگران آلمانی كوير مركزی ايران را با شتر می پيمايند - 2005-01-28


آرش ايرانی

شايد آن روزها كه " سون هدين" ، جهانگرد سوئدی ، كوير مركزی ايران را با هزاران مشقت می پيمائيد ، هيچگاه در مخيله اش نمی گنجيد كه يكصد سال بعد ۱۵ گزارشگر آلمانی به قصد بازديد از جاذبه های توريستی اين كشور همان مسير را طی نمايند.

اين گروه خبرنگاران كه از نشريات مطرحی چون فرانكفورتر آلگماينه ، زود دويچه سايتونگ ، دی سايت ، دی ولت ، اشتوتگارد زونتاگز و . . . عازم ايران خواهند شد ، در اين سفر ۱۰ روزه از شهرهای تهران، اصفهان، نائين و يزد بازديد می كنند و در منطقه كوير مركزی ايران طی دو روز شترسواری ، شب ها را نيز در چادر سر خواهند كرد.

اين نخستين بار است كه طرحی اين چنينی در ايران اجرا می شود و هزينه آن توسط سازمان ميراث فرهنگی و گردشگری تأمين خواهد شد.

چنانكه در طرح توجيه اين تورآمده است، هزينه تبليغات يک صفحه ای در نشريات پرتيراژ اروپايی در حدود ۴۰ هزار يورو است و به اين ترتيب مسئولان ميراث فرهنگی ايران در صدد هستند تا با صرف هزينه ای اندک جاذبه های گردشگری ايران را در سطحی گسترده معرفی نمايند.

به عقيده كارشناسان حوزه گردشگری از آنجا كه بسياری از آلمانی های تحصيل كرده ، سياستمداران و اشخاص مهم از خوانندگان هميشگی اين نشريات محسوب می شوند ، اين تور می تواند قابليت های گردشگری ايران را به آلمانی زبان ها بشناسد.

مدير بازرگانی يكی از دفاتر خدمات مسافرتی در اين خصوص به خبرگزاری ميراث فرهنگی گفته است : " گزارش های اين گروه از روزنامه نگاران برای مردم آلمان بسيار مهم و تأثير گذار است. در سابقه كاری آنها سفر به كشورهای مختلف به دعوت وزارت توريست آن كشورها وجود دارد كه توانسته سبب جذب جهانگردان آلمانی زيادی به آن كشورها شود."

XS
SM
MD
LG