لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۳

تنيس آزاد استراليا؛<br>ليتون هيويت و مرآت سافين در فينال انفرادی مردان - 2005-01-28


ليتون هيويت پس از شکست دادن اندی راديک تنيس باز آمريکايی در چهار ست در مرحله نيمه نهايی مسابقات تنيس آزاد استراليا در ملبورن، اولين استراليايی است که بعد از ۱۷ سال به فينال اين رويداد رسيده است. هيويت در فينال به ديدار مرآت سافين تنيس باز روس و قهرمان پيشين يو اس ای اوپن که در مرحله نيمه نهايی راجر فدرر تنيس باز شماره يک مردان جهان و مدافع قهرمانی را شکست داد، می رود.

در فينال انفرادی زنان، مسابقه بين دو تنيس باز آمريکايی، ليندزی داونپورت تنيس باز شماره يک زنان جهان و سرينا ويليامز اميددار شماره هفتم مسابقات، برگزار می شود.

در فينال دو نفره زنان، ليندزی داونپورت در يک بازی احساساتی با همتيمی خود کورينا موراريو واگذار کرد، اما او گفت همينکه به فينال مسابقات دونفره رسيده اند بسيار خوشحال است.

اين اولين باری بود که کوريا موراريو از زمانی که پی برد به سرطان خون مبتلا است و آن چهار سال پيش و سه ماه پس از آنکه به قهرمانی تنيس مختلط دو نفره و همچنين فينال دونفره زنان در تنيس آزاد استراليا رسيد، به فينال يک گرند اسلم رسيده است.

با وجود باخت دو تنيس باز آمريکايی به سوتلانا کوزنتسووا از روسيه و آليشيا موليک از استراليا با نتيجه ۳-۶، ۴-۶، داونپورت به تماشاگران گفت؛ همين ايستادن اينجا بعنوان يک تيم "بطور دلپذيری عاليست".

کوريا موراريو گفت که او سه سال و نيم پيش مطمئن نبود که يکروز ديگر زنده باشد تا چه رسد به شرکت در فينال يک گرند اسلم. دو روز پس از آنکه کوريا ۲۷ سالگی خود را جشن گرفت، رو به تماشاگران گفت که اين يک روز واقعأ استثنائی است.

XS
SM
MD
LG